Flinke toename afwezigen op school vraagt herbezinning regels
20.01.22
Er zijn deze week fors minder leerlingen op school dan een week geleden. De besmettingen bij leerlingen zorgen ervoor dat veel meer scholen afgelopen week klassen naar huis moesten sturen. Dat blijkt uit een peiling van de Algemene Vereniging Schoolleiders (AVS) onder ruim 800 schooldirecteuren.
De ongeveer 80.000 achtstegroepers die dit jaar de Centrale Eindtoets van het College voor de Toetsen en Examens (CvTE) hebben gemaakt, hebben een gemiddelde score van 535,2 gehaald. Bij een deel van de aankomende brugpiepers ziet het CvTE "een kleine, maar aantoonbare leervertraging in verband met de coronamaatregelen".
Op vrijdagmiddag 20 mei heeft de AVS, samen met de AOb, FNV Onderwijs en Onderzoek, CNV Onderwijs, FvOv en de PO-Raad, het cao-akkoord voor het primair onderwijs ondertekend. De ondertekening vond digitaal plaats. De ledenraadpleging over het onderhandelaarsakkoord leverde een ruime meerderheid (76 procent) op die vóór stemde.
In april en mei maakten ca. 80.000 leerlingen uit groep 8 van ruim 2.700 basisscholen de Centrale Eindtoets. De leerling- en schoolrapportages zijn 20 mei beschikbaar in de portal. Dit jaar behaalden de leerlingen gemiddeld een standaardscore van 535,2.
Wat zijn rijke teksten, hoe herken je ze en waarom is het belangrijk om ze in het klaslokaal in te zetten? Dit ontdek je op de nieuwe website van de Taalunie: rijketeksten.org. Je vindt hier nu al een dertigtal voorbeelden van rijke teksten, maar we voegen nog tot en met 2024 stelselmatig nieuwe teksten en inspirerende filmpjes toe. De officiële lancering van deze website zal in het najaar gebeuren.
Kinderen van Oekraïense vluchtelingen mogen in Almere tot volgend jaar januari gratis met de bus naar school. Ze hebben hiervoor een speciaal vervoerbewijs gekregen van vervoerder AllGo en de gemeente Almere.
IKC Het Woud in Rijnsaterwoude gymt alleen nog maar buiten. Tweede Kamerlid Rudmer Heerema (VVD) heeft naar aanleiding van een artikel in deze krant over deze vorm van bewegingsonderwijs schriftelijke vragen gesteld aan Dennis Wiersma, minister voor Primair en Voortgezet Onderwijs.
Probeer Gynzy gratis uit en maak gebruik van de vele handige tools, kant-en klare lessen en de digitale verwerking. Hierdoor kun je interactief lesgeven op het bord en jouw leerlingen digitaal de adaptieve lesstof laten maken.
Op 1 februari 2021 trad de Wet Meer Ruimte voor Nieuwe Scholen in werking. Bij de werving voor nieuwe scholen ging het soms niet helemaal goed. OCW grijpt in.
Hester Zitvast schrijft over dat wat haar opvalt in het nieuws en in het dagelijks leven. Dit keer over een tweet van een juf die pleit voor afschaffing van traktaties op scholen. ’In mijn eerste reactie gingen mijn haren rechtop staan; laat het leven vooral geen feestje zijn. Maar nu ik er wat langer over heb nagedacht, kan ik haar alleen maar gelijk geven.’
rijdag krijgen groep 8-scholieren de uitslag van de CITO-eindtoets die hun niveau voor de middelbare school meet. Onderzoeker Louise Elffers pleit ervoor leerlingen pas later in hun schoolcarrière „rigoreus te scheiden”, om ze gelijke kansen te bieden.
Op woensdag 28 september 2022 is het Nationale Kraanwaterdag. Op deze dag worden alle basisscholen en bso’s uitgenodigd om aandacht te besteden aan het drinken van kraanwater. Dit jaar staat deze dag in het teken van ‘Kraanwater, gewoon bijzonder!’.
Familiekwartet helpt je om kinderen op vroege leeftijd bewust te maken van onze diverse samenleving en stimuleert daarmee een inclusieve mindset. Ze leren over de verschillen in geslacht, etniciteit en gezinssamenstelling en vooral dat ieder gezin uniek is.
De leesvaardigheid onder jongeren in Nederland is in één generatie tijd sterk afgenomen. Is de digitalisering daar debet aan? In andere gedigitaliseerde landen lezen jongeren wél goed. Uit analyse blijkt: het fundament van het onderwijsgebouw is rot.
Rutger Sibma en Mark Lankamp van basisschool De Huve in Almelo pleiten voor meer mannen voor de klas. Ze zijn daarom de De Meesterlijke Podcast begonnen met als doel om mannen met meesteraspiraties over de streep te trekken.
Ondanks de volle agenda van Mark Rutte wist de minister-president binnen één dag te reageren op het appje van juf Yvonne Weerts uit Tilburg. Haar basisschoolklas kwam tijdens het kindervragenuur in de Tweede Kamer met een idee voor een 'kinderkabinet'. Of Rutte het berichtje bewaart op zijn nieuwe telefoon is dan wel de vraag maar Yvonne doet dat in ieder geval wel.
Junior van 10 koopt geen kleding in de winkel, maar naait zijn kleding allemaal zelf. Truien, overhemden en zelfs hele trainingspakken: hij maakt het allemaal. Zijn liefde voor naaien begon toen Junior nog maar 7 jaar was.
Het kabinet heeft onvoldoende zicht op de resultaten van de grootste eenmalige investering in onderwijs ooit, oordeelt de Rekenkamer. De miljardeninvestering via het Nationaal Programma Onderwijs, dat het kabinet vorig jaar aankondigde, is niet voorzien van duidelijke doelen. Bovendien ontstond onduidelijkheid door communicatie van de voormalige minister, is het geld niet goed verdeeld en kan ....
Busreisbedrijven hebben te maken met nijpende tekorten aan buschauffeurs, waardoor schoolreisjes soms niet door kunnen gaan. Branchevereniging Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV) zegt dat een schoolreis nu ver van tevoren moet worden ingepland om te voorkomen dat die wordt geannuleerd omdat er geen chauffeur is.
De brede welvaart in Nederland staat onder druk. Dat komt onder andere doordat leerlingen in de coronacrisis thuis online onderwijs moesten volgen. Dat meldt het CBS.
De leervertraging die in het basisonderwijs is opgelopen tijdens de COVID-19-crisis is ingehaald voor begrijpend lezen. Voor spelling en rekenen-wiskunde is de leergroei lager dan vóór de crisis. Met name kinderen van laag- en gemiddeld opgeleide ouders laten meer vertraging in leergroei zien. Dit blijkt uit onderzoek door wetenschappers van het Nationaal Cohortonderzoek Onderwijs (NCO).