Ict-bekwaamheid van leraren is de laatste tijd een veelbesproken onderwerp. Moet ict onderdeel worden van de wettelijke bekwaamheidseisen van docenten zoals Mohammed Mohandis van de PvdA voorstelt?
Een goed idee, als leerlingen die het moeilijk hebben tóch in het basisonderwijs kunnen blijven, vindt directeur Gert Geneugelijk van de Dominee Detmarschool in Ede. Dat is juist de bedoeling van passend onderwijs. Maar een belangrijke waarschuwing moet hem van het hart. "Als basisscholen hun best blijven doen en ondanks dat wil het maar niet lukken, dan zou het kind de dupe kunnen worden.
In het gebouw van basisschool De Rietkampen in Ede heeft zondagavond even na tien uur een uitslaande brand gewoed. Het gaat om een openbare school, die het pand deelt met de rooms katholieke school Panta Rhei. De brandweer kon even voor kwart voor elf het sein brand meester geven.De school ging maandag gewoon open
HAARLEM - Reacties van lezers wijzen uit, dat de parkeerproblemen bij (vooral) basisscholen groter zijn dan verwacht. Dat vraagt om meer onderzoek, dus op pad langs scholen, waar het een letterlijk een chaos voor de deur is. Maar wie moet die veiligheid nu waarborgen? Ligt die verantwoordelijkheid bij de school, de ouders of de gemeente?