Met truc kan opheffing openbare school in augustus 2014

01.04.14
Het is mogelijk om een basisschool van een verzelfstandigd bestuur voor openbaar primair onderwijs met ingang van 1 augustus 2014 op te heffen, maar dat gaat niet zomaar. Het ministerie van OCW meldt dat de medezeggenschapsraad met een bepaalde truc moet instemmen, omdat die ‘juridisch niet helemaal is dichtgetimmerd’.
Deel bericht

Plan: gemiddeld 23 leerlingen per groep in basisonderwijs

01.04.14
Basisscholen moeten gaan werken met een gemiddelde groepsgrootte van 23 scholieren. Scholen krijgen armslag door met een gemiddeld aantal kinderen per groep te werken in plaats van met een maximum. Dat voorstel leggen de bonden voor bij hun eerstvolgende cao-overleg met de PO-raad.
Deel bericht

'Mozaïek is terecht excellente school'

01.04.14
De Arnhemse basisschool Het Mozaïek voert terecht het predicaat 'excellente school'. Dat stelt het ministerie van Onderwijs. Het wijst er op dat excellente scholen door de jury aan de hand van 14 indicatoren worden beoordeeld. ,,De eindtoets is daar slechts 1 van".
Deel bericht

Vacature: O4 in Amsterdam zoekt een leerkracht

01.04.14
O4 is een nieuwe school van Stichting O4NT, die Steve JobsScholen helpt en start. De iPad wordt ingezet als instrument om het onderwijs te individualiseren en te flexibiliseren.
Deel bericht

Maurice de Hond over het succes van de iPad-school

01.04.14
Maurice de Honds dochter is net naar school. Een jaar of dertig geleden ging ook al een kind van hem naar school. De tijden zijn veranderd, maar de scholen in zijn ogen niet.
Deel bericht
(Advertentie)
(Advertentie)