Meer kinderen op Bonaire moeten gemotiveerd worden om regelmatig te lezen. Het gebrek aan motivatie om te lezen, belet kinderen om goed te scoren tijdens het begrijpend lezen, zegt Xiomara Frans-Muller voorzitter van de stichting Lesa Ta Dushi (FLTD).
Depressieve kinderen vertonen spelkenmerken die hen onderscheiden van niet-depressieve kinderen. Spelobservatie kan worden ingezet om te bepalen of sprake is van een depressie. Dat concludeert Annemieke Mol Lous in het onderzoek waarop zij 15 december promoveert aan de Radboud Universiteit.
Moeder Karen Wolfert die kanker overleefde is opgetogen dat ze in Dordrecht de eerste Nederlandse 'school-met-een-appel' mag benoemen. Op basisschool Ikra is het gezond eten wat voortaan de klok slaat.
Vier maanden na de invoering van passend onderwijs kennen veel scholen en ouders van kinderen met een beperking de nieuwe regels nog niet goed. Ouders weten bijvoorbeeld niet welke rechten en plichten ze hebben, terwijl scholen soms te snel weigeren om gehandicapte of autistische kinderen aan te nemen.