Je blijft voor elk kind gaan. Tot je alleen nog kunt staken (opinie)

08.06.17
De enige mogelijkheid die een leerkracht heeft om te laten merken dat het niet goed gaat in het onderwijs, is mopperen. Een leerkracht zal niet snel zeggen dat het niet meer lukt met de groep kinderen die hij/zij heeft, schrijft leerkracht Wilma Berghout op de opiniepagina.
Deel bericht

Docent Danny van de Goor coördineert staking in onderwijs: Hoog tijd voor een duidelijk signaal

08.06.17
Op 27 juni houden ruim 40.000 basisschoolleraren een éénurige staking. Een 'prikactie' zegt docent Danny van de Goor. ,,We zouden het liever niet doen, maar het is hoog tijd dat we een signaal afgeven. De kwaliteit van het onderwijs staat op het spel."
Deel bericht

Basisschooldirecteur: 'Ik wil niet meer met uitzendbureaus werken'

08.06.17
Basisschool-directeur Joan de Jong probeert bemiddelaars te mijden. 'Het gaat om geld bestemd voor leerlingen.'
Deel bericht

Kamer boos over pabo-studenten voor de klas

08.06.17
De Tweede Kamer wil staatssecretaris Sander Dekker van Onderwijs in een debat aan de tand voelen over basisscholen die door een tekort aan leraren pabo-studenten voor de klas zetten. GroenLinks-Kamerlid Lisa Westerveld kreeg daarvoor steun van vrijwel de hele Kamer, VVD en CDA daargelaten.
Deel bericht

Uitzendbureaus jagen het onderwijs op kosten

08.06.17
Door het toenemende lerarentekort storten dure commerciële bemiddelingsbureaus zich op het onderwijs.
Deel bericht

We hebben niet genoeg over voor ons onderwijs (commentaar)

08.06.17
Politiek en samenleving doen er verstandig aan de ijle noodkreten uit het onderwijs zeer serieus te nemen.
Deel bericht

Experiment met dorpsschool alleen in Groningen

08.06.17
De openbare Jan Lighthartschool in het Groningse dorp Westerbroek blijft vooralsnog de enige school waar op experimentele basis wordt gekeken of dorpsbewoners betrokken kunnen worden bij het onderwijsproces.
Deel bericht
(Advertentie)
(Advertentie)