Minister Slob denkt dat docenten en leerlingen geen last krijgen van een miljoenenbezuiniging op het primair onderwijs. Hij reageert op de PO-raad die boos is dat er de komende vier jaar toch 61 miljoen euro minder geld gaat naar de basisscholen.
Dat er de komende jaren 61 miljoen euro bezuinigd gaat worden op het primair onderwijs vergroot de kans dat op dinsdag 12 december gestaakt gaat worden. Het onderwijs wil juist dat er extra geïnvesteerd wordt.
Dertig keer zette de overheid in twintig jaar tijd het mes in de salarissen bij onderwijs en overheid. Dat levert een salarisachterstand op van 18 procent op de markt, blijkt uit een rapport van het ministerie van Binnenlandse Zaken. "Het rapport legt de grote salarisroof pijnlijk bloot", zegt AOb-voorzitter Liesbeth Verheggen.
De bezuiniging is een gevolg van opstapelende tekorten op de onderwijsbegroting. Afgelopen voorjaar bleek bijvoorbeeld dat overheidsuitgaven aan onderwijs honderden miljoenen euro’s hoger uitvielen dan verwacht. De PO-Raad heeft er in de Tweede Kamer en bij het kabinet steeds flink op aangedrongen dit niet ten koste te laten gaan van het onderwijs.
In het artikel 'Vijf richtlijnen voor gepersonaliseerd onderwijs' beschrijft Menno van Hasselt voor scholen die het onderwijs personaliseren een werkwijze om grip te houden op de opbrengsten.
Het primair onderwijs moet met ‘doelmatiger onderwijs’ structureel 61 miljoen euro besparen. Voor de andere sectoren gaat het om bedragen tussen de 17 en 47 miljoen euro. Dat blijkt uit de nota van wijziging op de begroting die afgelopen vrijdag naar de Tweede Kamer is gestuurd.