Nu eens niet alleen klagen over het lerarentekort maar ook komen met creatieve oplossingen die ook voor ons land zouden kunnnen werken.
Het lerarentekort doet me denken aan de mop van de man die zijn sleutel zoekt in het schijnsel van een lantaarn.
Huisvestingsprojecten in het onderwijs vragen om een intensieve samenwerking met uiteenlopende partijen. Frank van Wetten, stafmedewerker onderwijshuisvesting bij SAAM*, beschouwt ze allemaal als ‘ketenpartners’. Hij werkt met deze partners samen in een consortium, met onderling vertrouwen als belangrijke basis. En dat leidt tot meer kwaliteit voor een scherpere prijs.
Op 1 november is de volgende mogelijkheid om een STAP-budget aan te vragen. Het geld dat beschikbaar was voor de aanvraagperiode die op 1 september begon, was op die dag al binnen enkele uren al op.
Schoolbesturen in het primair onderwijs kunnen in aanmerking komen voor een tegemoetkoming in de kosten van het opleiden en begeleiden van schoolleiders van buiten het onderwijs. Goed nieuws, want ook aan schoolleiders is een groot tekort.
Wie zijn de duurzaamste docenten van Nederland? Dat is de vraag waar we tijdens de Duurzame Docentverkiezing antwoord op gaan krijgen. Deze zoektocht start vandaag, dus vanaf nu kan iedereen zich aanmelden of aangemeld worden!
Op basisschool De Meidoorn in Amsterdam werken ze al met drie onbevoegde leerkrachten. Die onbevoegden zitten in veel gevallen zelf nog in de klas. Volgens directrice Madeleine Schoute zou ze het lerarentekort zonder de drie niet hebben kunnen opvangen. "Wij hebben een tweedejaars pabo-student die hier twee dagen in de week in zijn eentje voor de klas staat. We hebben hem hard nodig maar hij doet het ook super.