Lesjaar middelbare scholier kost ruim 10.000 euro belastinggeld. Voor een kind op de basisschool kost een schooljaar ongeveer 8000 euro.

12.07.23
Het kost gemiddeld iets meer dan 10.000 euro per jaar aan belastinggeld om een middelbare scholier les te geven. Voor een kind op de basisschool kost een schooljaar ongeveer 8000 euro. Dat geld gaat onder meer naar het salaris van leerkrachten, het onderhoud van de schoolgebouwen en het lesmateriaal. Dat heeft het Centraal Planbureau uitgerekend.
Deel bericht

Demissionair kabinet moet van frontwerk naar voorwerk

12.07.23
De PO-Raad hoopt dat demissionair minister Dijkgraaf de ruimte krijgt om verder te gaan met de onderwijsagenda van het kabinet. Voorzitter Freddy Weima: ,,Dat er op sommige thema’s pas knopen worden doorgehakt als er een nieuw kabinet zit, is logisch. Maar met bijvoorbeeld de aanpak van de personeelstekorten mogen we geen tijd verliezen.’’
Deel bericht

‘Slapeloze nachten’ voor schooldirecteuren: grote vakantie start met recordaantal vacatures

12.07.23
Huiswerk voor schooldirecteuren: het aantal vacatures op basis- en middelbare scholen bij de start van de zomervakantie is in geen jaren zo hoog geweest als nu. Het tekort is opgelopen tot bijna 8500 docenten, bijna een kwart meer dan vorig jaar bij de start van de zomervakantie.
Deel bericht
(Advertentie)
(Advertentie)