Een Japanse ruimtetoerist is na 12 dagen weer terug op aarde. Yusaku Maezawa maakte een reisje naar het internationale ruimtestation ISS.
De miljardair is de eerste toerist in meer dan 10 jaar die het ISS mocht bezoeken. Hij moest daar wel flink voor betalen, waarschijnlijk zo'n 60 miljoen euro.
Spa...
Een Japanse ruimtetoerist is na 12 dagen weer terug op aarde. Yusaku Maezawa maakte een reisje naar het internationale ruimtestation ISS.
De miljardair is de eerste toerist in meer dan 10 jaar die het ISS mocht bezoeken. Hij moest daar wel flink voor betalen, waarschijnlijk zo'n 60 miljoen euro.
Spa...
De meeste kinderen zitten deze week thuis. Maar dat geldt niet voor kinderen met ouders met een belangrijk beroep, zoals dokter of vrachtwagenchauffeur. Zij mogen wel naar school komen, maar daar hoeven ze meestal niet te leren.
De scholen zijn een week eerder dicht omdat er te veel corona-besmettin...
De 10-jarige Teun ging twee jaar niet naar de kapper. Hij liet zijn haar al die tijd groeien, zodat hij het kon doneren aan Stichting Haarwensen. Die maken er pruiken van voor zieke kinderen.
Vandaag ging de schaar in zijn haar. Ook zamelde Teun samen met zijn school 1600 euro in voor het goede doel...
Een marathon rennen, dat is al behoorlijk lastig. Maar deze doorbijters doen het ook nog eens op Antarctica.
Antarctica
Antarctica is het continent om de zuidpool heen. Het is er -15 graden en het is helemaal bedekt met een dikke laag ijs. Toch houdt dat de 60 deelnemers uit 18 landen niet tegen.
Ee...
In Wassenaar lijkt een boom een verkeersbord op te eten. Foto's van de snoepende boom worden gedeeld op social media.
In het Duitse Essen staat ook een boom die wel een verkeersbord lust, laat iemand op Twitter weten.
Toeristen in Mexico kregen een leuke verrassing: ze kwamen een groep bultrug-walvissen tegen die heel dichtbij kwam.
Walvissen durven normaal niet dicht bij de kust te komen. Maar door corona zijn er amper toeristen in het gebied geweest. Daardoor kwamen de walvissen even kijken.
Zingen
Opvallend aa...
De finale van Expeditie Robinson is gewonnen door YouTuber Robbert Rodenburg. In de finale versloeg hij actrice Anouk Maas, zangeres Dominique (Do) Rijpma en actrice Britte Lagcher.
Het was alweer de 21e editie van het programma. En het is nog steeds populair. Gisteren keken meer dan 1,75 miljoen me...
Op de Filipijnen wordt steeds duidelijker hoeveel schade orkaan Rai heeft veroorzaakt.
Er zijn zeker 208 mensen om het leven gekomen. Er zijn ook 239 gewonden gevallen en 52 mensen worden nog vermist.
Enorme schade
De orkaan van donderdag was de krachtigste storm van dit jaar. Rai heeft overstroming...
Vandaag krijgen de eerste kinderen van 5 tot 12 jaar een corona-prik. Het zijn kinderen met een kwetsbare gezondheid, bijvoorbeeld als ze een aandoening aan hun hart of longen hebben. Die kinderen lopen volgens deskundigen een hoger risico om ernstig ziek te worden door het corona-virus.
Advies expe...
Kijk nou, zó lief! Deze twee piepjonge pups zijn van Grace, de hond van de Deense kroonprinses Mary. Prinses Mary en haar zoon van 10, prins Vincent, hebben deze foto's gedeeld op Instagram.
Naar de bioscoop? Mag niet. Shoppen? Mag niet. Naar de dierentuin? Te koud en mag niet. Sporten? Mag wel, maar alleen buiten. Naar opa en oma? Het advies is om dat ook al niet te doen. Maar wat kun je dan wél doen?!
Tips voor thuisblijvers
Een potje (of tien potjes) Monopoly, Catan of Rummikub met ...
In Nederland zijn de bioscopen gesloten, maar dat is de rest van de wereld heel anders. In veel landen was het afgelopen weekend zelfs hartstikke druk in de bios. En dat kwam door de nieuwste film over superheld Spider-Man.
Spider-Man: No Way Home bracht in een paar dagen meer dan 500 miljoen euro o...
Goedemorgen! Er is vandaag geen Jeugdjournaal in de ochtend, maar gelukkig is er wel een Nieuwswekker. Hierin lees je wat er vandaag gaat gebeuren en wat je vannacht misschien hebt gemist.
Het weer
Het was vannacht op veel plekken behoorlijk koud en dat blijft het vandaag ook. Na heel veel grijze da...
Omdat de scholen eerder sluiten, stoppen we ook iets eerder met het Jeugdjournaal in de ochtend. De komende week maken we wel extra video's voor onze site en YouTube. En je kunt natuurlijk ook naar onze avonduitzending kijken.
Vanaf maandag 10 januari zijn we er iedere ochtend weer in de klas.