30.03.12
Het Lumeijn in Zwolle, waar leerlingen met leerproblemen uit de regio IJssel-Vecht worden begeleid, gaat volgend jaar dicht. Wat er precies met de 200 leerlingen gaat gebeuren, is niet bekend. De school gaat voor alle leerlingen een begeleidingsplan schrijven. Het orthopedagogisch didactisch centrum loopt met de aankondiging van de sluiting vooruit op de bezuinigingen voor het speciaal onderwijs.
30.03.12
Het aantal Amerikaanse kinderen bij wie autisme is vastgesteld, is de laatste jaren sterk gestegen. Volgens onderzoek van de Amerikaans GGD's had in 2008 één op de 88 kinderen van 8 jaar autisme. Dat is een toename van 78 procent in 5 jaar.
30.03.12
De samenwerkingsverbanden WSNS Regio Land van Nassau en INOS (Breda e.o.) voeren al enkele jaren een actief beleid om leerlingen waarbij het leren niet vanzelf gaat een passende plek te geven.