Het dieptepunt omtrent het 'banganieuws' werd gisteren bereikt. Op sociale media ging het gerucht dat een meisje van 13 uit Pijnacker zelfmoord had gepleegd omdat ze op een bangalijst stond. Arie Boomsma kaartte het zelfs aan in zijn rol als tafelheer bij De Wereld Draait Door. Uiteindelijk blijkt de zelfmoord niets met 'banga' te maken te hebben.
Alexander Rinnooy Kan, voorzitter van de SER, neemt op 5 april het eerste exemplaar in ontvangst van het boek Hoogbegaafde kinderen Leonardo Onderwijs. Dat boek is geschreven door onderwijskundige en oud-Bergenaar Ben Daeter. In Bergen op Zoom begint de Roncalli Scholengemeenschap in het nieuwe schooljaar met een Leonardoafdeling.
n de Koningszaal van het Koning Willem I College (KW1C) wordt donderdag 12 april de finale van The Competition gehouden.Teams van negen verschillende vmbo-scholen uit de regio strijden dan om het beste en best gepresenteerde werkstuk van het jaar. Elk winnend schoolteam wordt 'geadopteerd' en bijgestaan door een professioneel bedrijf.
Voer de eis in van maximaal één 5 voor de basisvakken op het examen vmbo en start met de introductie van een gestandaardiseerd diplomasupplement met aanvullende gegevens over de prestaties van leerlingen. Deze aanbevelingen doet de Onderwijsraad in zijn advies Examens in het vmbo naar aanleiding van de vraag in hoeverre de eis van maximaal één 5 voor de basisvakken gewenst is.
Verschillende politiekorpsen in het hele land roepen meisjes op aangifte te doen als ze op een bangalijst staan. Onder andere de politie van Zeeland, Ameland, IJmond en Gemert plaatsten op Twitter een link naar de website vraaghetdepolitie.nl. Daar staat informatie over het betrekkelijk nieuw fenomeen.
In twee regio's wordt momenteel een schooldiploma Praktijkonderwijs geïntroduceerd. Dit diploma wordt niet voorgeschreven vanuit wetgeving, maar het is aan scholen vrij om te bepalen met wat voor bewijs een leerling het Praktijkonderwijs verlaat. Dit kan dus ook een schoolcertificaat zijn of een AKA-diploma. Het Landelijk Werkverband en het Platform Praktijkonderwijs volgen deze ontwikkelingen ...
Dr Leonard Sax, schrijver van Girls on the Edge stelt dat het doorbrengen van veel tijd op Facebook meisjes depressief kan maken. Ook een groot aantal Facebook-vrienden vergroot de kans op depressiviteit.
Het Mondriaan College wordt 3 april bezocht door de interactieve Zorgtrailer. Derde- en vierdejaarsleerlingen van de mavo kunnen daar beleven hoe het is om te werken in de zorg. De Zorgtrailer is ontwikkeld door het Florence Nightingale Instituut en mogelijk gemaakt door het ministerie van VWS. Het is een multimediale trailer die is ingericht met interactieve touchscreens en een 3d bioscoop.
De 16-jarige leerling van het Sondervick College in Veldhoven, die dinsdag werd opgepakt vanwege de mishandeling van een docent, krijgt voorlopig huisarrest. Dat heeft de rechter-commissaris in Den Bosch woensdag besloten. De 16-jarige eindexamenleerling vmbo uit Eindhoven wordt beschuldigd van het trappen van een docent.
Tot een paar weken geleden had vrijwel niemand er van gehoord: de banga-lijstjes. Banga betekent hoer. Jongens en meisjes maken lijsten van zogenaamd de grootste sletten van de school. Er gaan geruchten op internet dat een meisje gisteren zelfmoord heeft gepleegd omdat ze voorkwam op zo’n lijstje.
Bekijk het fragment van de uitzending van Pauw en Witteman.
De 17-jarige scholier Mujib Azizi begint een meldpunt voor slachtoffers van bangalijsten. Op zijn website bangalijst.nl komt een formulier waarmee meisjes bangalijsten naar hem kunnen opsturen. Azizi wil dan namens deze mensen naar de politie stappen. 'Veel van de meiden durven dat zelf namelijk niet', aldus Azizi.
Middelbare scholen zijn het getreiter onder scholieren via sociale media en internet spuugzat. Om excessen zoals bangalijsten de kop in te drukken moet er op alle scholen in het voortgezet onderwijs een nieuw schoolvak worden geïntroduceerd: Cyberwellness.