4W is het wetenschappelijke tijdschrift van Kennisnet, met artikelen over opbrengsten en werking van ict in het onderwijs. Het richt zich op de algemene principes die verklaren waarom een ict-toepassing in een zekere context wel of niet werkt.
De Tweede Kamer heeft de motie aangenomen om de 1040 urennorm voor het voortgezet onderwijs te herzien.De motie was afkomstig van Paul van Meenen, de nieuwe onderwijswoordvoerder van D66 in de Tweede Kamer. Vorige week werd al duidelijk dat een ruime meerderheid in de Kamer de motie steunde. Naast de regeringspartij PvdA, gaven ook de SP, het CDA, de ChristenUnie, GroenLinks en 50PLUS aan ...
Basisscholen, scholen in het voortgezet onderwijs en de mbo-scholen besteden steeds meer aandacht aan goed taal- en rekenonderwijs. Tegelijkertijd blijkt dat scholen en leerlingen in het voortgezet onderwijs en mbo meer tijd nodig hebben om zich goed te kunnen voorbereiden op de exameneisen voor taal en rekenen.
De strenge handhaving van de urennorm voor het voortgezet onderwijs dwingt scholen om scholieren in de weken na de centrale examens op school te houden. Dit zijn pure ophokuren, omdat in deze weken het lesprogramma is afgerond. Het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) is verontwaardigd.
De invoering van de verplichte taal- en rekentoets in het voortgezet onderwijs en middelbaar beroepsonderwijs (mbo) wordt uitgesteld. Dat komt omdat de dit jaar gehouden proefexamens slecht zijn gemaakt. Te veel leerlingen hebben de gewenste niveaus voor taal en rekenen nog niet bereikt.
Op ruim 40 procent van de middelbare scholen daalt het aantal lesuren van het vak Techniek. Bij 6 procent van de scholen is het vak dit schooljaar zelfs helemaal geschrapt.Uit de enquĂȘte blijkt dat scholen in het voortgezet onderwijs meer nadruk leggen op vakken als Nederlands, Engels en wiskunde. Gecombineerd met de noodzaak om te bezuinigen, wordt vervolgens het aantal uren Techniek verminderen
De nieuw op te zetten website Pestkoppenstoppen.nl zoekt vmbo-brugklassen die willen deelnemen aan een effectiviteitsonderzoek. Pestkoppenstoppen.nl wil op het gebied van (cyber)pesten laagdrempelig online advies op maat bieden aan leerlingen van 12 tot 15 jaar. De testfase zal een jaar duren. Bij het effectiviteitsonderzoek zijn de Open Universiteit en het ministerie van OCW betrokken.
Groningen - Leerlingen van Havo 4 gaan een dag kennismaken met bedrijven en beroepen. Maandagmiddag mag een leerling een halve dag meelopen met burgemeester Rehwinkel. In deze zogenaamde Havo-carrousel bezoeken de leerlingen drie beroepen die passen bij hun profielkeuze. En ze krijgen informatie over de opleidingen die ze nodig hebben voor die beroepen.