Staatssecretaris Sander Dekker van OCW heeft stevige taal geuit naar samenwerkingsverbanden voor passend onderwijs die te traag handelen. Hij heeft met die swv’s ‘nog wel een appeltje te schillen’. Dekker zei dit donderdag in het Tweede Kamerdebat over de onderwijsbegroting voor 2014.
Staatssecretaris Dekker stuurde donderdag de ‘Monitor kwaliteit huisvesting po en vo’ naar de Tweede Kamer. Daaruit blijkt dat veel besturen ontevreden zijn over de samenwerking met de gemeente en de afhandeling van huisvestingsaanvragen. Het onderzoek brengt de opvattingen en beleving van schoolleiders en schoolbesturen over de kwaliteit van hun schoolgebouwen in kaart.
Het aantal leerlingen dat in het voortgezet onderwijs van een hoger naar een lager niveau afstroomt, is in de periode 2007- 2011 toegenomen. Met name geldt dat voor het vwo en vmbo-kader. Verder valt er een gestage daling van de opstroom waar te nemen van vmbo-t (mavo) naar havo. Dit blijkt uit de Examenmonitor 2013 .
Donderdag kwamen vertegenwoordigers van scholen, stagebieders, gemeente en VMCA (als stagemakelaar) bij elkaar om gezamenlijk de toekomst van de Maatschappelijke stages te bespreken. Geconstateerd werd dat er veel bereikt is in Almere en dat er een goede infrastructuur en samenwerking tussen alle partijen is opgezet.
De slechte positie van leraren in het voortgezet onderwijs komt te weinig aan de orde, zegt Anneke Wijma uit eigen ervaring. Ze vraagt zich af waarom leraren zich zo stil houden.
Docenten in de bovenbouw moeten vanaf 2020 academisch geschoold zijn. Dat wil een meerderheid in de Tweede Kamer, zo bleek donderdag tijdens de begrotingsbehandeling in de Tweede Kamer. Dekker zegde tijdens het debat verder toe om een experiment te starten waarbij scholen die aantoonbaar investeren in kwaliteit en er kwalitatief goed voorstaan .....
Vijfenzestig tweedejaars leerlingen havo en VWO van Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee werpen zich in de strijd om de Technasium Top Award. Opdrachtgever is de regionaal commandant brandweer Midden- en West-Brabant. Gedurende zeven weken werken de leerlingen in groepjes om een opdracht te bedenken en uit te voeren.
“Fundamenteel onjuist”, vindt Thom de Graaf het VVD-plan om alleen nog academici voor de hoogste vwo-klassen te zetten. “Een mix van academici en hbo’ers is de beste garantie voor goed onderwijs”, aldus de voorzitter van de Vereniging Hogescholen. Goede leraren hebben kennis van zaken en zijn didactisch bekwaam.