Komend schooljaar zal voor het derde schooljaar op rij een traject Boost for Learning worden gestart. SG Marianum komt steeds vaker in aanraking met een groep leerlingen die (meer)begaafd zijn, maar het onderdeel leren leren (leerstrategieën) nog niet voldoende hebben ontwikkeld. Leerlingen lopen bv. achterstanden op, ze kunnen onvoldoende plannen/organiseren, met soms afstroming tot gevolg.
Ian zat in groep 4 toen hij een burn-out kreeg, vertelt Mandy. "Mijn zoon, die autisme en ADHD heeft, werd erg overvraagd in het onderwijs. Hij haalde goede punten, maar had het tegelijkertijd zwaar omdat er te veel van hem verwacht werd". Naar aanleiding van haar ervaringen heeft ze Loek@You heeft opgezet. Een stichting die kinderen en jongeren helpt die zijn vastgelopen in het onderwijs.
Soms ziet Eddy Habben Jansen schoolklassen verveeld door Den Haag sjokken. Bij sommige scholen heb je weleens de indruk dat het een verplicht nummer is, een bezoek aan de Tweede Kamer, zegt de directeur van Pro Demos. Er zijn zelfs scholen die we hier helemaal niet zien.Tegelijkertijd, zo voegt hij toe, zijn er ook scholen die een bezoek aan de Tweede Kamer juist zéér uitgebreid voorbereiden.
Alle vmbo-scholen krijgen nog dit jaar 1500 euro per leerling in de bovenbouw om het techniekonderwijs te verbeteren. In 2019 wordt dat bedrag verdubbeld naar 3000 euro per leerling. Voor bijscholing van docenten komt 9 miljoen euro beschikbaar.