De afbouw van gesubsidieerde banen in Nijmegen heeft forse negatieve consequenties voor de natuur- en milieueducatie op veel scholen in de stad en regio. Mogelijk verdwijnen volgend schooljaar ruim 500 activiteiten op met name basisscholen. Dat is dertig procent van het aanbod aan natuur- en milieuprogramma's. Het gaat vaak om praktische lessen in de natuur en in de wijk.
Op het College Vos in Vlaardingen kunnen voetballiefhebbers vanaf volgend schooljaar terecht in een speciale voetbalklas. De school wil kinderen zo op een leuke en sportieve manier naar het eindexamen laten werken. De afgelopen acht jaar konden leerlingen van de VMBO-kaderschool al terecht in een sportklas. Er was veel vraag naar een klas speciaal voor kinderen die graag een een balletje trappen.
Afgelopen woensdag werd bij zorgorganisatie Archipel de aftrap gegeven voor een vooruitstrevend project in de zorg: Smartcoach. Vier studenten van de School voor de Zorgsector die een beroepsbegeleidende leerweg (BBL) volgen, worden vanaf nu begeleid met behulp van een Ipad. Voor onderwijs is het van belang om tijd- en plaats onafhankelijk kennis te delen en samen te werken.
Oud-studenten van de opleiding journalistiek aan Hogeschool Windesheim horen maandag en dinsdag of hun diploma wel of niet hbo-waardig is. Alle 360 studenten van wie het eindwerkstuk is herbeoordeeld, worden door de onderwijsinstelling gebeld.
Studenten aan de Universiteit van Amsterdam (UvA) hebben afgelopen maand bericht gekregen dat zij alsnog extra collegegeld moeten betalen. Dat meldt studentenunie ASVA vandaag in een persbericht. Volgens de ASVA kan het bedrag oplopen tot 'meer dan 10.000 euro' en gaat het om 'tientallen studenten'.
Eenderde van de 12-jarigen in Nederland heeft een betaalde bijbaan of had die in het verleden, terwijl werk op die leeftijd niet is toegestaan. Met armoede heeft dat niks te maken: het zijn vooral kinderen van welgestelde tweeverdieners die al op jonge leeftijd aan de slag gaan om hun luxe telefoons en computerspellen te bekostigen.
Minister van Bijsterveldt houdt voet bij stuk in de zaak rond Nova Rolduc. Zij kan geen uitzondering maken voor de nieuw op te richten school in Kerkrade. Volgens de wettelijke rekenregels zijn er te weinig leerlingen voor Nova Rolduc om te kunnen starten. De minister kijkt alleen naar de grondslag van de op te richten school (algemeen bijzonder) en niet naar de behoefte van de ouders .
Melissa , Ilona en Mikayla, leerlingen uit de Gymnasium Talent Klas op het Dockinga College zijn geselecteerd om mee te doen aan aan het tv-programma Green Dream District. Het jongerenprogramma is te zien op Disney XD en draait om Het beste groene idee van Nederland. Na een voorlichting op school over duurzaamheid, gingen de leerlingen in de Gymnasium Talent Klas brainstormen over een groen idee.
Wethouder van Engelshoven en de Haagse schoolbesturen zijn overeengekomen dat beginnende docenten zich aanmelden voor het nieuwe lerarenregister. In het lerarenregister geven docenten zelf aan op welke manier zij aan de ontwikkeling van hun professionele vaardigheden werken. Den Haag is een van de voortrekkers bij de ontwikkeling van het lerarenregister.
Fontys OSO en Windesheim OSO organiseren op 30 maart 2012 de jaarlijkse VO/MBO-zorgconferentie te Windesheim Zwolle. Als thema is gekozen voor: Gedrag: kijken, begrijpen en handelen. Er zijn twee keynotesprekers: Kees van der Wolf (onderwijsbehoeften van leerlingen met gedragsproblemen) en Dewi Piscaer (gedragsproblemen, social media en de impact op de leerkracht).
De twintig intern aangekondigde gedwongen ontslagen bij Stichting Primair Onderwijs Venray zijn afgewend doordat voldoende personeel deelneemt aan het sociaal plan. Doordat 32 werknemers gebruikmaken van een sociaal plan uit 2009 is de dreiging verdwenen en hoeft niemand gedwongen zijn baan vaarwel te zeggen.
De Helmondse politiek is verdeeld over steun die de gemeente Helmond zou moeten geven aan een nieuwe internationale school in Eindhoven. SP-commissielid Verlijsdonk wierp de vraag op of het verantwoord is om een extra bijdrage te leveren voor onderwijs aan buitenlandse kinderen, terwijl op onderwijs in Nederland bezuinigd wordt.
Een half miljard kinderen dreigt in de komende 15 jaar fysiek en mentaal achter te blijven, omdat ze niet genoeg te eten hebben. Dat meldt de hulporganisatie Save the Children. Van de kinderen die aan honger lijden, zouden het lichaam en de hersenen zich niet voldoende ontwikkelen. Het rapport waarschuwt dat er veel meer gedaan moet worden om hongersnood in 's werelds armste landen tegen te gaan.
De locatie Splitting van csg Liudger in Drachten gaat volgend schooljaar, als de nieuwbouw klaar is, twee leerwegen van het vmbo weer mavo noemen. Het gaat om de theoretische leerweg (tl) en gemengde leerweg (gl). Het Liudger vindt dat die naam duidelijker is en voor meer kwaliteit staat.
Studenten en personeel van de Hogeschool InHolland in Diemen komen om in de troep door de schoonmakersstaking. 'De gevolgen grenzen inmiddels aan het ontoelaatbare. De werkomstandigheden en de studieomstandigheden zijn verre van ideaal te noemen', zegt Elvire Beugel, vestigingsdirecteur van InHolland in Diemen vandaag in Spits.
HS Windesheim had 360 afgestudeerde journalistiekstudenten met rust moeten laten.Het beoordelen van tentamens en examens mag wettelijk alleen door examinatoren en de examencommissie. Het doel van een visitatie is de opleiding beter te maken en om die voor de toekomst te accrediteren. Niet om achterom te kijken en afgestudeerden nog eens lastig te vallen, zegt hoger onderwijsexpert Kwikkers.
Kindervreugde was er zaterdag in Grou, waar precies half elf Sint Piter en Swarte Pyt arriveerden. Honderden kinderen en hun ouders verwelkomden Sint Piter luid juichend en enthousiast zwaaiend. Door de invallende dooi was afgelopen week de hoop vervlogen dat Sint Piter per arreslee Grou zou kunnen aandoen. Er lag echter nog zoveel ijs dat een sterke boot nodig was om hem veilig aan wal te brengen
Pak de mismatch tussen studievoorkeuren van jongeren en de vraag van bedrijven aan, want er dreigt een immens tekort aan werknemers met een technische achtergrond. Dat schrijft Chris van Bokkum. 'Er zijn te weinig storingsmonteurs en te veel jongeren met een sportopleiding.' Het aantal technisch opgeleiden moet van 25 naar 40 procent, zo staat te lezen in het Masterplan Bèta en Techniek .
In de binnenstad van Utrecht is een flyeractie gehouden voor de verdwenen tienermeiden Lisa (14) en Jaimy (15) uit De Meern. De flyers werden uitgedeeld door medeleerlingen van Lisa van het Unic College. Foto's van de meisjes staan ook op de website van Amber Alert, maar de politie zegt nog geen aanleiding te hebben om te denken dat de meisjes slachtoffer zijn geworden van een misdrijf.