Het ministerie van OCW ondersteunt de samenwerkingsverbanden die de invoering van passend onderwijs voorbereiden. Die vervullen daarin een sleutelrol, zegt staatssecretaris Sander Dekker in een brief aan de Tweede Kamer. De samenwerkingsverbanden kunnen rekenen op hulp van medewerkers van OCW ....
ALMERE - Op de Loofhut wordt sinds twee jaar gewerkt met Goed voor Mekaar. Een programma waarmee kinderen hun sociale vaardigheden trainen en leren hun conflicten zelf op te lossen. de afgelopen maand zijn kinderen uit groep 7/8 opgeleid tot mediator.Nu zullen elke week twee andere kinderen ‘dienst’ hebben als mediator.
Basisschool Inaya opende in augustus haar deuren. De particuliere school was in het beginsel gericht op islamitische grondslag. Nu, drie maanden na opening is de doelstelling verbreed en staat niet de religie, maar de identiteit van het kind centraal.Het onderwijs is een mix van jenaplan en montessori onderwijs.
Onder de basisscholen in de gemeente Hoogeveen heerst grote belangstelling voor een kindergemeenteraad. Dat blijkt uit de antwoorden op de vragenlijst die de PvdA-fractie onlangs naar de basisscholen heeft verstuurd. Twintig basisscholen hebben al aangegeven mee te willen doen, een aantal basisscholen moet het voorstel nog bespreken binnen het schoolteam.
In Texas is een leerling geschorst omdat zij weigert een pas te dragen, die een radiofrequente identificatie-chip bevat. De school krijgt per dag namelijk subsidie van de staat, gebaseerd op het gemiddelde aantal leerlingen dat komt opdagen.De RFID-pas helpt bij het telproces.
Ouders met kinderen op de particuliere school Agnus Dei in Valkenswaard zijn naarstig op zoek naar een nieuwe plek voor hun kinderen. Vorige week werd bekend dat de schoolleiding de school sluit nadat die in opspraak was geraakt door een ontuchtzaak.
ENSCHEDE - Ook leerlingen in het voortgezet speciaal onderwijs willen graag sporten. Special Heroes Day in het UT-sportcomplex helpt ze daarbij.Laaiend enthousiast zijn de ‘helden’ van het voortgezet speciaal onderwijs op de jaarlijkse Special Heroes Day. Zo’n 280 leerlingen tussen de 12 en 18 jaar van middelbare scholen uit de regio kwamen vrijdag in actie op het sportcomplex van de Universiteit
Leerlingen van het talentenlab, een bovenschoolse verrijkingklas voor meer- en hoogbegaafde kinderen uit heel Almere, hebben gisteren bij de Rabobank geprobeerd microkredieten te krijgen om hun eigen bedrijfje te kunnen opstarten. Het was heel spannend voor de kinderen. Zij moesten een commissie van de bank er van overtuigen dat er voldoende potentie in hun plannen zit om ze het startkapitaal
Hidde Berg, leerling van het Pax Christi College in Druten, heeft de landelijke medezeggenschapsprijs gewonnen voor zijn wiskunde-enquête. Hij nam de beloning van 1.000 euro woensdag in ontvangst op het congres van WMS (Wet medezeggenschap op scholen) in Ede. Berg is zesdejaars leerling van het vwo. Hij maakt ook al jaren deel uit van de medezeggenschapsraad (MR) van de Maas en Waalse school.
Steeds meer mbo-scholen betrekken ouders actief bij de studie van hun kinderen. De sectie vmbo/mbo van de Nederlandse Vereniging van Schooldecanen en Leerlingbegeleiders houdt zich er sinds kort actief mee bezig.
AMSTELVEEN - “Waarom is familie belangrijk?” “Kun je een avontuur plannen?” en “Is perfect goed?” Met een indrukwekkende tentoonstelling presenteerden de leerlingen op woensdag 20 november j.l. van de gymnasium brugklas van het Keizer Karel College hun eigen antwoorden op deze en andere vragen.
Goes - Op dinsdag 27 en vrijdag 30 november aanstaande verzorgen wethouders De Pooter en De Bat en burgemeester Verhulst op twee verschillende basisscholen een gastles over het thema respect.Naast de eigen ervaringen van de leden van het college met het onderwerp staan tijdens de lessen ook de belevenissen van de leerlingen centraal.
Khan Academy is een vernieuwer in onderwijsland. In plaats van dure cursussen waarbij je in een bedompt zaaltje naar een docent moet luisteren biedt Khan Academy alles online aan.
Tijs Jongmans van basisschool De Zuidwester had uiteindelijk het mooiste, nieuwe stadswapen voor Haarlem ontworpen, vond de jury. Ik heb veel dingen gebruikt van het oude stadswapen’, vertelt Tijs terwijl hij zijn boekenbon en het boek ’De Ontdekking van Haarlem’, in ontvangst neemt. Zoals de zwaarden en de sterren. Verder ben ik maar een beetje op mijn gevoel afgegaan.
Op 31 december loopt de campagne Muziek telt! af. Maar dat is natuurlijk niet het einde van muziek en zang op school! We hebben de belangstelling voor muziekeducatie in de afgelopen twee jaar enorm zien groeien.