De Gomarus scholengemeenschap in Gorinchem introduceert 'De Beroepenschool' voor de vmbo basis- en kaderberoepsgerichte leerweg. Deze nieuwe aanpak zorgt ervoor dat de leerlingen een beter beeld krijgen van de beroepspraktijk en daardoor een goede beroepskeuze kunnen maken. Tegelijk gaan ze na de basisschool sneller praktisch aan de slag. Dat zal de motivatie vergroten.
In de aanloop naar oud en nieuwe krijgen kinderen op basisscholen in de gemeente Zaltbommel weer vuurwerklessen.Bureau Halt verzorgt de voorlichtingslessen dit jaar voor de groepen 7 en/of 8 van de basisscholen in Bruchem, Gameren, Nederhemert, Nieuwaal, Kerkwijk en Poederoijen. Met de lessen leren de kinderen het belang en de regels van veilig vuurwerk afsteken.
Steve JobsScholen kunnen (nog) niet openbaar worden, omdat de wet het nu nog voor ouders praktisch onmogelijk maakt een openbare school te stichten. VOS/ABB ijvert er al jaren voor om dit wettelijk wel mogelijk te maken. Openbare schoolbesturen mogen volgens de wet geen aanvraag voor het stichten van een school indienen. Die bevoegdheid ligt nadrukkelijk bij het college van BenW, dat het verzoek..
Door leerlingendalingen en bezuinigingen raakt steeds meer onderwijspersoneel in het primair onderwijs zijn baan kwijt. Als het aantal werklozen verder groeit, neemt de kans op het vinden van een nieuwe baan af. Meer mensen solliciteren op dezelfde vacature.
Het aanbod voortgezet onderwijs in de gemeente Zutphen is zeer divers en dat moet vooral zo blijven. Baudartius College, Isendoorn College, Het Stedelijk en de Vrije School willen daarom voor de zomer van 2013 onderzocht hebben hoe ze op een efficiënte manier kunnen samenwerken. Aanleiding om samen op te trekken is de sterke daling van het leerlingental in de komende jaren als gevolg van ...
De bezuinigingen op kenniscentra zullen 1200 mensen hun baan kosten. Kenniscentra zorgen ervoor dat er voldoende stages en leerwerkplekken zijn van goede kwaliteit en met de juiste begeleiding. Met deze bezuiniging gooit het kabinet het kind met het badwater weg, zegt bestuurder Joany Krijt van CNV Onderwijs. Wij hebben een unieke infrastructuur met kenniscentra waarin kennis over onderwijs ...
Basisscholen zijn gedwongen leraren weg te sturen die ze over een paar jaar juist hard nodig hebben. Steeds meer leraren worden ontslagen, voor jonge leraren zijn er nauwelijks banen en dat schrikt jongeren af om voor de pabo te kiezen. Dat dreigt de scholen vanaf 2016 op te breken, want dan ontstaat een fors tekort aan leraren.
Er is grote onrust ontstaan op het Huygens College in West. Twee verdachten van de mishandeling waarbij grensrechter Richard Nieuwenhuizen om het leven kwam, zitten op deze school. De directie probeert de gemoederen kalm te houden maar moest gisteren leerlingen schorsen. Zij lieten zich op Twitter goedkeurend uit over de molestatie.
Bij een aanval op een school bij de Syrische hoofdstad Damascus zijn volgens de staatstelevisie zeker 29 scholieren gedood. Ook een leraar kwam om het leven. Volgens de Syrische staatszender vuurden opstandelingen mortiergranaten af op de school in het Wafideen-kamp, zo'n 20 kilometer buiten Damascus.
D66 wil dat middelbare scholen niet langer verplicht zijn om 1040 uur onderwijs te houden. Dat gaat ten koste van het maatwerk dat scholen aan leerlingen moeten kunnen bieden, stelt Kamerlid Paul van Meenen. De urennorm werd enkele maanden geleden aangenomen in de Eerste Kamer, maar volgens Van Meenen is er in het onderwijs geen enkel draagvlak voor de regeling.
De gemeente Amsterdam heeft voor de tweede keer de Kwaliteitswijzer Basisonderwijs uitgegeven. De gids is zowel online als op papier te verkrijgen.Op de online Kwaliteitswijzer is het mogelijk om de ontwikkeling van de scholen over het afgelopen jaar te zien. De basisscholen in de gids worden beoordeeld op het rapport van de onderwijsinspectie.
Kinderen in het speciaal onderwijs laten zien hoe het openbaar vervoer werkt. Dat doen de zogeheten OV-maatjes in Coevorden. Zij begeleiden de kinderen zes tot acht weken, totdat ze zelfstandig kunnen reizen. OV-maatjes zijn uitkeringsgerechtigden die via het Team Werk & Bentheimer van de gemeente Coevorden ingezet worden.
Ben je leraar op een katholieke school voor basis- of voortgezet onderwijs? Of ben je pabodocent of -student? Dan kun je op www.rkschool.nl terecht voor lesideeën rondom katholiek onderwijs. Een voorbeeld hiervan is de behandeling van de zeven zonden. De zeven zonden werden in de 6e eeuw door paus Gregorius I beschreven, maar al vanaf de 4e eeuw genoemd als slechte basisverlangens ...
Alle kinderen op de Rotterdamse basisscholen krijgen gratis een vuurwerkbril van de gemeente. Dat kondigde burgemeester Ahmed Aboutaleb aan in een uitzending van Radio Rijnmond.Het gaat om bijna 55.000 brillen die op 189 basisscholen worden uitgedeeld in de week voor de kerstvakantie.
De PVV vindt het maar niets dat toetseninstituut Cito ook een makkelijke versie van de eindtoets voor de basisschool aanbiedt aan kinderen die waarschijnlijk naar het vmbo gaan. „Die toets wordt in de volksmond al de allochtonentoets genoemd”, mopperde Kamerlid Harm Beertema dinsdag, vooruitlopend op de begrotingsbehandeling onderwijs woensdag.
De Dubbelster is een knusse basisschool in Amersfoort, waar Internationalisering centraal staat. Sinds 2009 krijgen alle leerlingen vanaf groep 1 Engelse les en werkt de school actief aan Europees Burgerschap.De afgelopen twee maanden hebben de kinderen van de Dubbelster hard gewerkt aan het boek “Hello World” dat volledig in het Engels is gemaakt.
Op 15-16-17 mei 2013 zal in het nieuwe filmmuseum EYE in Amsterdam het 2e Nationaal Congres Onderwijs en Sociale Media (NCOSM) worden gehouden. Het congres is een vervolg op het succesvolle eerste NCOSM dat werd georganiseerd door FORMEDIA
In 2016 dreigt een fors tekort aan leraren te ontstaan, omdat jongeren worden afgeschrikt om voor de pabo te kiezen. De teruggelopen animo komt doordat steeds meer leraren worden ontslagen en voor jonge leraren nauwelijks banen zijn te vinden.
Alle basisscholen moeten wetenschap en techniek gaan onderwijzen. Aankomende leerkrachten worden daar voortaan op de pabo voor klaargestoomd. Dit willen VVD en PvdA.
Staatssecretaris Sander Dekker van Onderwijs gaat kijken naar de mogelijkheden om de regels voor leerlingenvervoer aan te passen. Nu is het nog zo dat gemeenten verplicht zijn om het vervoer te betalen voor leerlingen die naar een religieuze school willen. De regeringspartijen PvdA en VVD willen daarvan af.