Staatssecretaris Sander Dekker van OCW heeft stevige taal geuit naar samenwerkingsverbanden voor passend onderwijs die te traag handelen. Hij heeft met die swv’s ‘nog wel een appeltje te schillen’. Dekker zei dit donderdag in het Tweede Kamerdebat over de onderwijsbegroting voor 2014.
Staatssecretaris Dekker beantwoordde onlangs de aanvullende vragen van de Eerste Kamer over het wetsvoorstel Toetsing in het PO. In de beantwoording gaat veel aandacht uit naar het afnamemoment van de eindtoets naar aanleiding van kritische vragen van PvdA en VVD over de late afname.
Staatssecretaris Dekker stuurde donderdag de ‘Monitor kwaliteit huisvesting po en vo’ naar de Tweede Kamer. Daaruit blijkt dat veel besturen ontevreden zijn over de samenwerking met de gemeente en de afhandeling van huisvestingsaanvragen. Het onderzoek brengt de opvattingen en beleving van schoolleiders en schoolbesturen over de kwaliteit van hun schoolgebouwen in kaart.
Het aantal leerlingen dat in het voortgezet onderwijs van een hoger naar een lager niveau afstroomt, is in de periode 2007- 2011 toegenomen. Met name geldt dat voor het vwo en vmbo-kader. Verder valt er een gestage daling van de opstroom waar te nemen van vmbo-t (mavo) naar havo. Dit blijkt uit de Examenmonitor 2013 .
Donderdag kwamen vertegenwoordigers van scholen, stagebieders, gemeente en VMCA (als stagemakelaar) bij elkaar om gezamenlijk de toekomst van de Maatschappelijke stages te bespreken. Geconstateerd werd dat er veel bereikt is in Almere en dat er een goede infrastructuur en samenwerking tussen alle partijen is opgezet.
De slechte positie van leraren in het voortgezet onderwijs komt te weinig aan de orde, zegt Anneke Wijma uit eigen ervaring. Ze vraagt zich af waarom leraren zich zo stil houden.
Op de kleinste school van Italië, op het eilandje Panarea bij Sicilië, zijn nog maar twee leerlingen over, nu twee scholieren van het eiland zijn verhuisd. De twee overgebleven leerlingen krijgen les van twee docenten, een voor de lagere en een voor de middelbare school. De gemeente huurt het schoolgebouw van een particulier, die daarvoor jaarlijks zo'n 20.000 euro huur krijgt.
Docenten in de bovenbouw moeten vanaf 2020 academisch geschoold zijn. Dat wil een meerderheid in de Tweede Kamer, zo bleek donderdag tijdens de begrotingsbehandeling in de Tweede Kamer. Dekker zegde tijdens het debat verder toe om een experiment te starten waarbij scholen die aantoonbaar investeren in kwaliteit en er kwalitatief goed voorstaan .....
De SGP heeft de PO-Raad gevraagd mee te denken over een initiatief wetsvoorstel dat scholen meer vrijheid geeft om hun werk te doen. De partij wil de sectororganisatie meedenkt over de uitwerking ervan en daarover advies geeft. Het voorstel, de Initiatiefwet vrijheid van onderwijs, heeft vooral betrekking op de rol van de Inspectie van het Onderwijs
Zeeuwse scholen beginnen een driejarige proef om het onderwijs met digitale middelen te verbeteren. Ze krijgen daarvoor 1,2 miljoen euro van het ministerie van Onderwijs. Het doel van het project Zeeland Centraal is om de bevolkingskrimp het hoofd te bieden.
De aandacht die ouders thuis aan leren besteden, levert een grotere bijdrage aan de ontwikkeling van hun kinderen dan ouderbetrokkenheid op school. Dat blijkt uit een NWO-analyse van 165 onderzoekspublicaties over ouderbetrokkenheid.
Vijfenzestig tweedejaars leerlingen havo en VWO van Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee werpen zich in de strijd om de Technasium Top Award. Opdrachtgever is de regionaal commandant brandweer Midden- en West-Brabant. Gedurende zeven weken werken de leerlingen in groepjes om een opdracht te bedenken en uit te voeren.
Door meer en beter samen te werken met gemeenten en provincies en meer te sturen op aantoonbare resultaten van instellingen wil minister Bussemaker (Cultuur) de kwaliteit van het cultuurstelsel in Nederland verbeteren. Dat schrijft de minister in een brief aan de Tweede Kamer waarin ze voorstellen d...
“Fundamenteel onjuist”, vindt Thom de Graaf het VVD-plan om alleen nog academici voor de hoogste vwo-klassen te zetten. “Een mix van academici en hbo’ers is de beste garantie voor goed onderwijs”, aldus de voorzitter van de Vereniging Hogescholen. Goede leraren hebben kennis van zaken en zijn didactisch bekwaam.
EINDHOVEN - 36 groep 8 leerlingen werden vrijdagochtend verrast door Burgemeester Rob van Gijzel. De leerlingen haalden 10.187 euro op met de kinderpostzegelactie en kregen daarvoor een beloning. Alex Wagenaar (11) was topverkoper van de school, hij haalde 566,49 euro op voor onderwijs in Ethiopië.
Een flink deel van de Kamer had kritiek op het voorstel van de regering om de gemiddelde Cito-score met bijna twee punten te verhogen.Ook werd er een pittige discussie gevoerd over de kleutertoets. De regering kreeg het verwijt dat die kleutertoets ongemerkt is ingevoerd in het Inspectiekader.