Utrechtse ouders van autistische kinderen willen zelf een school oprichten. Zij vinden het onderwijs voor kinderen met autisme in Utrecht onder de maat. De ouders zijn in gesprek met het ministerie van onderwijs.
De Friezen hebben een eigen taalwet. Hierin wordt geregeld dat het Fries en het Nederlands de officiële talen zijn in de provincie Fryslân. Wettelijk staat vast dat Friese burgers het recht hebben om in de rechtszaal en in het contact met bestuursorganen hun eigen taal, Nederlands of Fries, te gebruiken.
"Ik kan er nog niet te veel over vertellen, maar het is naast een lespakket voor scholen, een interactieve game waarmee we met een vrachtwagen door het land gaan en mensen zich kunnen verplaatsen in de huid van een hulpverlener", zegt Rick Franx van de stichting Hulp voor hulpverleners.
Ouders van leerlingen van obs Het Middelpunt in Noordwijk (gemeente Marum) die met sluiting wordt bedreigd, zijn boos. Het schoolbestuur belijdt met de mond dat ouders de spil zijn van een plaatselijke school. Dan geeft het geen pas om toe te werken naar sluiting van de school zonder dat de ouders hierbij worden betrokken
Basisschool De Dubbeldekker in Hilversum was woensdagmiddag doelwit van vuurwerkvandalen. Die vernielden een ruit aan de achterzijde van de school en gooiden vuurwerk naar binnen. Dat zorgde voor zoveel rookontwikkeling, dat de brandweer werd gealarmeerd.
Tussen dit en 2017 zullen in Vlaanderen liefst 200 nieuwe schoolgebouwen worden opgetrokken, waarvan 15 in de Kempen. Het gaat om een uniek project van ‘publiek-private samenwerking’, waarbij de overheid samenwerkt met een gulle privé-investeerder. Het onderwijs in Vlaanderen behoort tot de absolute wereldtop.