Succesvolle cabaretier en docent Peter Heerschop blogt vanaf volgende week op maakwerkvanonderwijs.nl, het blogplatform van Edu'Actief. Hiermee geeft Peter Heerschop een vervolg aan zijn inspirerende optreden tijdens de Conferentie voor Onderwijsvernieuwing en ICT begin april in 's-Hertogenbosch.
Het Landelijk Steunpunt Brede Scholen heeft voor scholen en kinderopvangorganisaties een handreiking over integrale kindcentra gepubliceerd. Samenwerking tussen onderwijs en kinderopvang is op veel plaatsen niet meer weg te denken.
Met je kind praten over porno. Volgens de nieuwe campagne van Sire een goed idee, omdat jonge kinderen het per ongeluk kunnen zien op internet. Uit onderzoek van de stichting blijkt dat kinderen binnen drie klikken bij porno kunnen komen.
Door een luchtaanval van het Syrische leger op een school in de Syrische stad Aleppo zijn 18 doden gevallen, vooral kinderen. Dat heeft het Syrische Observatorium voor Mensenrechten woensdag bekendgemaakt.Het medisch centrum van Aleppo sprak zelfs van 25 dode kinderen.
Op 6 mei start de tweede meting van de monitor voorbereiding Passend onderwijs. Met deze monitor willen we in kaart brengen in welke mate schoolleiders, leraren en ouders geïnformeerd zijn over en betrokken zijn bij de voorbereiding van Passend onderwijs.
Het LAKS (Landelijk Aktie Komitee Scholieren) richt een meldpunt op voor scholieren op grond van tegenvallende resultaten in hun examenjaar door hun school worden uitgesloten van deelname aan de centrale examens. Volgens de wet mag dit geen reden zijn om een scholier van deelname uit te sluiten.
Doordat het aantal basisschoolleerlingen met 160.000 in acht jaar is afgelopen, staan veel basisscholen (gedeeltelijk) leeg. Er zal ruim 620.000 vierkante meter minder nodig zijn in het basisonderwijs. Het onderhoud van deze scholen kost jaarlijk 18.720.000 euro, ook als ze leeg staan.
“Een verrassende uitspraak”, vertelt de moeder van het kind met een taalontwikkelingsstoornis (TOS): ”Zoiets heb ik haar nog niet eerder horen zeggen.” Haar kind is één van de leerlingen met een mediumarrangement Passend Onderwijs cluster 2.