De schoolprestaties van tweetalige kansarme kinderen in groep 3 zijn beter als de leerkracht vertrouwen heeft in de ouders. Dat blijkt uit onderzoek waarop Marije Janssen 24 juni promoveert aan de Radboud Universiteit.
orbes koos hem tot één van de vijftien meest invloedrijke personen in de wereld op het vlak van onderwijs: Suneet Singh Tuli is ceo van het bedrijf dat de goedkoopste tablets ter wereld produceert.
Peuters zijn enorm goed in het leren van nieuwe werkwoorden, aldus Amerikaanse onderzoekers. Dat is op zichzelf geen verrassende conclusie, maar uit het onderzoek blijkt ook dat ze die werkwoorden het makkelijkst leren als ze worden aangeboden in normaal geconstrueerde zinnen die het werkwoord van een context voorzien.
Heel wat scholen laten leerlingen kiezen bij welke vriendjes ze graag in de klas willen zitten. Sommige laten leerlingen zelfs bepalen wie ze niét erbij willen. Dat zou de sfeer in de klas verbeteren. "Een stap te ver", zegt pedagoog Bert Smits in Het Laatste Nieuws.