Bij het begin van het nieuwe schooljaar in de Verenigde Staten zullen blanke leerlingen voor het eerst in de minderheid zijn. Officiële prognoses wijzen erop dat het schooljaar 2014-2015 de overgang markeert naar een tijd waarin etnische minderheden de meerderheid vormen op staatsscholen.
Een oud-directeur van de Amstelveense scholengemeenschap Panta Rhei wordt ervan beschuldigd bijna twee ton aan schoolgeld te hebben verduisterd. Het geld komt onder andere van ouderbijdragen.
Jonge jongens met obesitas zijn vaker een pestkop dan 'slanke' leeftijdsgenootjes. Daarnaast worden te dikke kleuters, zowel jongens als meisjes, vaker gepest dan kleuters zonder overgewicht. Dat blijkt uit onderzoek van het Erasmus MC in Rotterdam en de GGD.
Ongeveer 65 procent van de docenten van lagere en middelbare scholen heeft minder dan vier uur training gekregen om effectief gebruik te maken van tablets en laptops in de klas. Dat blijkt uit onderzoek onder leraren van Kennisnet.
Leerkrachten verzamelen hun favoriete educatieve internetbronnen met Yurls, maar Natasja Smit van de Heilig Hartschool in Mussel heeft haar Yurls ingericht als digitale leeromgeving. In deze video vertelt Natasja hoe ze Yurls Kieskast inzet in haar groep.
Opvallende nieuwe cijfers van het CBS: jongens zijn ruim twee keer zo vaak autistisch als meisjes. Hoe kan hier zo’n groot verschil in zitten? En hoe weet je of je kind autistisch is?
Kinderen op de Dr. Nelly Winkelschool, een school voor speciaal onderwijs, zijn niet veilig voor het humeur en de grillen van hun juf. Dat zegt Petra Meijer. Zij had twee jongens van negen jaar op die school: Justin en Jaylen.