Nieuws in de klas introduceert in samenwerking met KlasseTV en Teachers in Media de multimediale toolkit ‘NieuwsMakers’. NieuwsMakers is een digitaal pakket voor de bovenbouw van het basisonderwijs en de onderbouw van het voortgezet onderwijs en is vanaf nu beschikbaar via KlasseTV en LesTV. Met behulp van het pakket maken leerlingen zelf nieuws en publiceren dit in hun eigen online nieuwsmedium.
Het groeiende aantal scholieren in Amsterdam vraagt om extra scholen in het voortgezet onderwijs. Daarom komen er volgend schooljaar in ieder geval vier nieuwe scholen bij en staan er meer in de planning.
Meer dan een half miljoen kinderen, 2.500 scholen, 225 burgemeesters, leden van de Eerste en Tweede Kamer, Make-A-Wish Nederland, Madurodam, honderden bakkers en supermarkten: iedereen is klaar voor de 12e editie van Het Nationaal Schoolontbijt.
Op de website van Voion vindt u een actueel overzicht van de bestaande financieringsmiddelen voor professionalisering voor het voortgezet onderwijs. In het overzicht staan de nieuwe afspraken in de CAO VO en het Sectorakkoord VO, evenals een aantal nieuwe subsidies zoals Erasmus+, Vios en de Teacher Academy.
De Nederlandse Vereniging voor Autisme pleit op haar jaarlijkse Autismecongres a.s. vrijdag voor gespecialiseerde centra die verantwoordelijk worden voor diagnostiek bij autisme. Bij vermoeden van autisme op een consultatiebureau of bij de huisarts kan dan direct daarnaar worden verwezen.
Aandacht voor mediawijsheid is erg belangrijk in onze samenleving, waar kinderen dagelijks omgeven worden door media en actief zijn op internet. Het blijft van belang dat leerkrachten hun leerlingen regels en vaardigheden bijbrengen om goed met media om te gaan. Met de introductie van Mediawijs met Kidsweek in de Klas wordt dit een stuk makkelijker.
De 130 basisscholen in Noord-Fryslân moeten meer hun best doen om de leerlingen aan het lezen te krijgen. Dat is het doel van de Bibliotheek Noord-Fryslân. De bibliotheekorganisatie wil hiertoe het landelijke concept De bibliotheek op school doorvoeren op al deze scholen.
Een groot deel van de schoolverlaters uit het voortgezet speciaal onderwijs stroomt door naar vervolgonderwijs, vaak mbo, of naar een baan. Dat blijkt uit een rapportage van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).