Staatssecretaris Dekker van Onderwijs is niet van plan scholen te compenseren die door de herverdeling van geld in het kader van Passend Onderwijs fors moeten inleveren. In antwoord op Kamervragen van Tjitske Siderius (SP) schrijft hij dat daar geen aanleiding voor is.
MediaMasters heeft de prestigieuze internationale Evens Prijs voor Media Educatie gewonnen. Deze jaarlijkse prijs wordt toegekend aan het meest succesvolle Europese initiatief dat kinderen van 9-16 jaar verantwoordelijk en constructief leert omgaan met sociale media.
Meisjes komen minder vaak in aanraking met jeugdzorg en doorlopen ook het onderwijs soepeler dan jongens. Jongens volgen vaker speciaal onderwijs en verlaten vaker voortijdig het onderwijs. Ook in het hoger onderwijs doen jonge vrouwen het doorgaans beter dan jonge mannen. Op de arbeidsmarkt zijn de rollen omgekeerd.
De PO-Raad heeft zich geconformeerd aan het Het CodePact Manifest, een initiatief van StartupDelta dat onder de bezielende leiding van mevrouw Neelie Kroes vanuit Amsterdam het onderwijs meer economisch gericht zal helpen inrichten. ‘En waar ik bang van wordt, blijkt dan inmiddels al in gang gezet,’ schrijft Adrie Groot, directeur-bestuurder van stichting Flore.
Al jarenlang stuurt Tumult elke twee weken een nieuwsbrief uit met daarin een gratis lesbrief. Vanaf de eerste keer dat we dat deden tot nu zijn de reacties altijd positief en enthousiast. Inmiddels zijn de lesbrieven zo’n succes dat we er al 100 gemaakt hebben! En dat vraagt om een kleine terugblik!