Basisschool Kronenburgh is een jonge basisschool met internationale oriëntatie in Rijswijk (Den Haag). Er is tevens een aparte afdeling voor ‘Meer- en hoogbegaafd onderwijs’ en een afdeling ‘Beter-tot-je Recht’. In beide afdelingen wordt gewerkt met verkleinde groepen (streefgemiddelde 15 leerlingen).
Tientallen scholen hebben de afgelopen jaren gebruik kunnen maken van extra middelen om te experimenteren met maatregelen om het dreigende lerarentekort aan te pakken. Uit de evaluatie van deze regeling, die staatssecretaris Dekker (OCW) naar de Tweede Kamer heeft gestuurd, blijkt dat sommige maatregelen ook kunnen leiden tot een toename van de onderwijskwaliteit.
‘Goed dat er nu wetenschappelijk bewijs is dat innovatieve maatregelen lonen,’ zegt OCW-staatssecretaris Dekker vandaag bij het bekendmaken van de effecten van de vijf innovatieconcepten van de InnovatieImpuls Onderwijs. Vier jaar lang hebben bijna 150 scholen in het primair en voortgezet onderwijs elk met een innovatieconcept geëxperimenteerd.
Vandaag begint de laatste lesweek voor de zomervakantie op de basisscholen in Fryslân. Voor tenminste zeventien Friese basisscholen is het ook de laatste week dat ze open zijn. Nooit eerder sloten zo veel Friese basisscholen de deuren.
De werkdruk van leraren in het speciaal onderwijs is het afgelopen jaar te hoog geworden. Daardoor staat de kwaliteit van het onderwijs zwaar onder druk. Dat concludeert de SP na onderzoek onder ruim 700 leraren in het speciaal onderwijs.
Kijk nou eens, wat een mooie kans: vanaf 6 juli kun je (gratis!) meedoen aan de cursus, zodat u tijdens de zomer uw mediawijsheid op peil kunt houden of zelfs kunt verbeteren. Wie wil dat nou niet?