Nederland staat in de top drie van Europa als het gaat om digitalisering en is koploper op het gebied van connectiviteit. Desondanks heeft 59 procent van de basisscholen in Nederland geen toegang tot toekomstvast, betaalbaar en snel internet, zo blijkt uit een recent onderzoek van de PO-Raad.
De Bosmarkschool in Dinxperlo en de Ludgerschule in Bocholt gaan 2 leerkrachten uitwisselen die daar Duitse en Nederlandse les gaan geven. Daarmee onderstrepen de scholen hun nauwere samenwerking.
Scholen mogen niet onderling afspreken om scholieren in groep 8 alleen nog een advies te geven voor één schoolsoort. Leerlingen moeten daardoor vaker een advies havo/vwo of vmbo/havo van hun basisschool meekrijgen.
Door de forse toestroom aan vluchtelingenkinderen, is de vraag naar speciale vluchtelingenklassen of scholen navenant toegenomen. Het Arbeidsmarktplatform PO peilt de behoefte naar een gespecialiseerde lerarenpool als mogelijke oplossing via een open enquête onder scholen en schoolbesturen.
Microsoft komt met een versie van de open wereld-game Minecraft voor in het klaslokaal. Met Minecraft: Education Edition kunnen docenten lessen voorbereiden die zich in de game afspelen.
Eenmalig geld uit het Nationaal Onderwijsakkoord heeft tijdelijk kunnen voorkomen dat meer leraren ontslagen moesten worden. Maar het is onmogelijk om hiervan éxtra leraren aan te nemen, hoe graag het primair onderwijs dat ook zou willen.