Apple voert in iOS 9.3 grote vernieuwingen door voor de manier waarop iPads in het onderwijs gebruikt worden. De nieuwe apps en functies klinken veelbelovend, maar hoe denken de mensen uit de praktijk erover?
Met de Media Ukkie Dagen vraagt Mediawijzer.net jaarlijks aandacht van ouders en (professionele) opvoeders voor het belang van mediaopvoeding van kinderen van 0 t/m 6 jaar. Dit jaar zijn de Media Ukkie Dagen van 1 t/m 8 april.
Middelbare scholen in Dordrecht willen met elkaar aan de slag om sexting uit te bannen. Ook de gemeente zit aan tafel. Ze willen samen optrekken en keihard optreden tegen scholieren die op internet naaktfoto's verspreiden van elkaar.
Het voorstel van VVD-Kamerlid Heerema om elke school te verplichten een vakleerkracht bewegingsonderwijs aan te stellen, zonder dat daar extra financiële middelen tegenover staan, is onrealistisch. Dat stelt de PO-Raad.
Gemeenten willen dat de overheid met regels komt rond de kosten van renovatie van oude schoolgebouwen. Dat blijkt uit een enquête van brancheorganisatie Bouwend Nederland.
Moderne onderwijsprogramma's op tablets laten leerlingen beter presteren met rekenen en taal. Ze zijn een effectief hulpmiddel voor leraren bij het omgaan met verschillen tussen leerlingen.
Minister van Buitenlandse Zaken Bert Koenders daagt Europese software ontwikkelaars uit apps te bouwen die de transparantie van EU besluitvorming verbeteren. De minister lanceerde samen met transparantie voorvechter Open State Foundation een open data App Competitie voor de ‘whizzkids van Europa’.