Het Liliane Fons vraagt de Tweede Kamer en het toekomstige kabinet speciale aandacht te hebben voor onderwijs aan kinderen met een beperking in ontwikkelingslanden. Hiervoor wordt een petitie gelanceerd.
Marokkaanse kleuters lijken minder geneigd dan Vlaamse jongeren op school heimelijk gesprekken mee te volgen. ‘Nochtans scherpt dat het taalgevoel aan.’
oor het traject Excellente Scholen 2017 hebben zich 108 scholen/schoolsoorten aangemeld. De jury Excellente Scholen en de Inspectie van het Onderwijs zijn zeer tevreden met dit resultaat.
Wij hebben een online test ontwikkeld waarmee je een persoonlijk profiel voor de cultuurcoach kunt opstellen. Deze test is vandaag gelanceerd tijdens de Dag van de Cultuureducatie.
Steeds meer scholen willen mobiele devices gebruiken in de klas. Maar ze vinden het vaak moeilijk om te kiezen tussen tablets, chromebooks of laptops. De keuzehulp devicetype van Kennisnet helpt scholen te ontdekken welk device het beste aansluit bij hun ambities.
'Waar meisjes steeds beter presteren, blijven jongens relatief achter' zegt onderwijskundige Henno Oldenbeuving in Geef ze vleugels op het MBO. Een jongensachtige aanpak, een boek dat hij samen met Karin van Brussel schreef.
In cultuur is iedereen gelijk, of je nu een leerkracht of een leerling bent, een bestuurder of een student. Dat is de centrale boodschap van de Gelijke Kansen Alliantie in Rotterdam, die minister Bussemaker 6 maart aftrapte.
Het thema van Internationale Vrouwendag 2017 #BeBoldForChange staat in het teken van de strijd voor een meer genderinclusieve wereld. Ook in het onderwijs is sprake van ongelijkheid. Een ongelijkheid die bovendien groeit: vrouwen krijgen er steeds meer de overhand.
De Selectie voor de Kinderjury is een afbakening van alle titels die verschenen zijn in het jaar voorafgaand aan de campagne De Nederlandse Kinderjury 2017.
De Media Ukkie Dagen van 31 maart t/m 7 april 2017staan in het teken van ‘Slim opgroeien met schermen’. Hoe kun je als ouder je kind niet alleen op het gebied van voeding en beweging, maar ook op het gebied van mediagebruik een goede start meegeven?
Wat gaat er gebeuren met de vrijheid van onderwijs na de komende verkiezingen? Mogen scholen straks geen leerlingen weigeren? Zal het leerlingenvervoer verdwijnen?
Op zoek naar een vernieuwende leerkracht? Of ben je een leerkracht op zoek naar een baan? Op dit nieuwe platform, Innovatief voor de klas, worden leerkrachten en innovatieve scholen met elkaar gematcht.