Boze vader krijgt Kamer mee in strijd tegen dure rekenmachine op school

18.08.21
Een vader uit Ruurlo is een actie begonnen tegen de steeds weer nieuwe modellen rekenmachines die ouders verplicht voor hun schoolgaande kinderen moeten kopen. Arjen van Gijssel schreef er een brief over aan de Tweede Kamer en een meerderheid van VVD, D66, CDA, SP en GroenLinks vraagt zich nu ook af of het allemaal wel nodig is.
Deel bericht

Nederlands Indië | De 'schuldige collectie'

18.08.21
In het hedendaagse (geschiedenis)onderwijs is het koloniale verleden van Nederland een marginaal onderwerp: veel docenten vinden het moeilijk om maatschappelijk gevoelige thema’s zoals slavernij, racisme en uitbuiting met hun leerlingen te bespreken. Jacques Dane over het beeld van de voormalige kolonie Nederlands-Indië op schoolplaten in het Nationaal Onderwijsmuseum.
Deel bericht

Opinie | Geef op school onafhankelijke voorlichting over het klimaat

18.08.21
Basisschoolkinderen van nu zijn rond 2030 klaar met hun opleiding. Heeft die ze voorbereid op klimaatproblemen? Zorg voor onafhankelijke klimaateducatie, aldus René Munsters en Henk Nijhof van vereniging Gemeenten voor Duurzame Ontwikkeling.
Deel bericht
(Advertentie)
(Advertentie)