De studentenaantallen in het hbo gaan verder krimpen. Het wo zal naar verwachting nog enkele jaren zeer beperkt groeien, voornamelijk door het aandeel internationale studenten. In 2029 zal ruim een derde van de studenten aan de universiteit uit internationale studenten bestaan.
Bij een aanslag op een basisschool in de Servische hoofdstad Belgrado zijn acht kinderen en een bewaker gedood. Een 14-jarige jongen, een leerling van de school, is opgepakt.
In de serie ‘Hoezo Geraniums’ komen gepensioneerden aan het woord die niet achter de geraniums willen én kunnen zitten. Hoe gaat het ze af om met pensioen te zijn? Henk Griffioen (84) noemt zichzelf nog altijd onderwijsman in hart en nieren. Hij genoot van zijn beroep. Maar geniet nu ook van zijn vrijwilligerswerk bij de daklozenopvang in Utrecht. “Ik wil iets betekenen voor die mensen.”
Uitval onder mbo-studenten wordt niet voorspeld door hun eigen verwachtingen of een formatieve instroomtoets. Wel halen uiteindelijke uitvallers al na tien weken lagere cijfers dan hun klasgenoten, blijkt uit promotieonderzoek bij de VU. Machine learning-algoritmen kunnen docenten helpen om uitval goed te voorspellen en tijdig in te grijpen.
Vrij lezen is een van de vaakst voorkomende leesactiviteiten in het basisonderwijs. Toch is deze activiteit niet altijd effectief. Een professionele leergemeenschap van onderzoekers en onderwijsprofessionals ontwikkelde daarom enkele activiteiten om de betrokkenheid bij het vrij lezen te vergroten, met name onder ongemotiveerde lezers.
Volgens de Servische politie opende een tiener op woensdagochtend vroeg het vuur op een basisschool in het centrum van Belgrado, waarbij gewonden vielen. Zo meldt Bloomberg.com.
Vorige maand was er plots ophef rondom de kleine talenstudies. De opleidingen Frans en Duits krijgen weliswaar extra geld van de overheid, maar moeten samen een landelijk programma vormgeven. Wat betekent dit precies, en hoe moet het nu verder?
Hoe geef je als leraar effectief les en breng je zo goed mogelijk lesstof over? Daar heeft onze Spraakmaker van vandaag Hannah Bijlsma onderzoek naar gedaan voor de onderwijsinspectie.
Wie beweert dat leerlingen tegenwoordig lui zijn en docenten alleen vanwege de lange vakanties voor de klas staan, moet deze meivakantie eens gaan kijken op het Lodewijk College in Terneuzen. Zo'n 200 leerlingen uit de hele regio volgen er in hun vakantie examentrainingen. Landelijk gaan er honderden miljoenen euro's om in bijscholing, maar in Terneuzen wordt het anders aangepakt.
Met de laatste inflatiecijfers over april is ook duidelijk geworden wat de hoogte van het collegegeld wordt in 2024-2025. Het collegegeld gaat fors omhoog met zo'n 220 euro. Ook de rente op studieschulden wordt vanaf 2024 fors hoger, zo is de verwachting.
Het onderwijs ontkomt niet aan de bezuinigingen van het kabinet. Om de stijgende overheidsuitgaven te beteugelen snijdt het kabinet onder meer in loon- en prijscompensatie. “Het kabinet had andere keuzes moeten maken”, zegt AOb-voorzitter Tamar van Gelder