Na instemming van de Eerste Kamer met nieuwe onderwijsbezuinigingen kondigen AOb, FNV, WO in Actie, LSVb en Actiegroep 0.7 een protest aan op 9 december. “We moeten dit op de agenda houden,” zegt AOb-bestuurder Donald Pechler, “anders raakt Nederland op achterstand.”
Wetenschappelijke organisaties roepen het nieuwe kabinet op fors te investeren in onderwijs, onderzoek en innovatie. Volgens de Kenniscoalitie is dat cruciaal om startende ondernemers te steunen en duurzame groei van de kenniseconomie te stimuleren.
Met meer dan 15.000 deelnemende leerlingen groeit Load & Road uit tot een van de grootste LOB-initiatieven binnen het vmbo. Het programma van STL laat jongeren spelenderwijs ervaren wat werken in transport en logistiek inhoudt en helpt hen hun talenten te ontdekken.
De Onderwijsraad adviseert om het tegengaan van haat, discriminatie en geweld buiten de onderwijswetgeving te houden. Volgens de raad past handhaving binnen de strafrechtketen beter bij de aard van deze misdrijven en de verantwoordelijkheden van justitiële instanties.