Sinds 2024-2025 zijn smartphones uit de klas geweerd, en scholen zien positieve effecten. Toch blijft afleiding bestaan door laptops, tablets en smartwatches. Berichtjes, spelletjes en meldingen zorgen nog steeds voor onrust en maken geconcentreerd leren lastiger.
WorldSkills Netherlands heeft de aanbesteding voor de instellingssubsidie vakwedstrijden 2026–2036 gewonnen. Daarmee is de organisatie van Skills the Finals en andere wedstrijden voor de komende jaren veiliggesteld. Jaarlijks doen zo’n 1750 jongeren van honderden vmbo- en mbo-scholen mee aan deze vakwedstrijden.
De man die wordt verdacht van het neersteken van een docent tijdens de eindmusical van een basisschool in Alblasserdam werkt niet mee aan een psychologisch onderzoek. Dat kwam dinsdag naar voren tijdens een zitting bij de rechtbank, waar de zaak inhoudelijk werd besproken.
Het Alfa-college in Groningen wordt landelijk geprezen om de manier waarop het mentale problemen onder jongeren aanpakt. Met de inzet van vier schoolpastors biedt de school studenten laagdrempelige steun. Volgens pastor Maurits Stevens helpt een luisterend oor vaak al om studenten verder te brengen.