Wie tussentijds extra aflost op een studieschuld, zal vanaf 2024 een hogere hypotheeklening kunnen krijgen. Dat schrijft minister De Jonge aan de Tweede Kamer. Het kabinet introduceert een nieuwe methodiek die de positie van oud-studenten op de woningmarkt verbeteren. De toenemende leenruimte kan echter ook tot stijgende huizenprijzen leiden, wat het effect doet verdampen.
Het aantal mbo-studenten is dit jaar zo’n vier tot vijf procent lager dan vorig jaar. Dat is zeer zorgelijk, zeggen mbo-bestuurders tijdens een technische briefing in de Tweede Kamer. Ook het aantal techniek-studenten daalt, deels vanwege ‘groenpluk', waarbij bedrijven studenten weten te verleiden om de instelling ongediplomeerd te verlatenen en alvast aan het werk te gaan.
De hoogbegaafde Laurent Simons (12) gaat in München studeren. De Vlaams-Nederlandse jongen is ingeschreven als doctorandus in de experimentele fysica (natuurkunde) aan het gerenommeerde Max Planck Instituut. Dat heeft zijn vader Alexander vandaag, in gesprek met het Duitse persagentschap DPA, bekendgemaakt