Blog| Een Ode aan de Wetenschappelijke Methode

04.09.23
De laatste tijd zijn er veel artikelen, blogposts, podcasts en social media video’s die het falen van onderzoek en wetenschap benadrukken. Velen wijzen vrolijk op de mogelijke fraude die voortkomt uit werk in de gedragseconomie en sociale psychologie. En dan hebben we het nog niet eens over de hele vaccinatiekwestie. Velen hekelen de “crisis” in peer-reviewed tijdschriften.
Deel bericht

Universitair docenten willen recht om de doctorstitel toe te kennen

04.09.23
De dagelijkse begeleider van een promovendus moet het recht krijgen de doctorsgraad toe te kennen, zoals in landen om ons heen gebruikelijk is. Het Assistant Professor Network Netherlands wil erkenning en waardering voor het werk dat begeleiders doen.
Deel bericht

Het quotum voor meer zwarte studenten in Brazilië werkt: 'Enorm trots'

04.09.23
In Brazilië verviervoudigde het aantal zwarte studenten dankzij een quotum dat nu ruim tien jaar bestaat. Zo krijgen meer mensen een kans op goed onderwijs. Het is een stap vooruit, zegt hoogleraar Giorgio Romano Schutte vanuit São Paulo, maar afstuderen is een grote uitdaging voor deze studenten.
Deel bericht

UvA-docent Buijs wraakt rechtbank Amsterdam in proces over contractontbinding

04.09.23
UvA-docent Laurens Buijs en de UvA zijn in een lange vechtscheiding verwikkeld. Ze willen van elkaar af, maar Buijs lijkt alle rechtsmiddelen in te zetten om zijn gelijk te halen. Donderdagmiddag wraakte hij na zo'n tweeënhalf uur procederen de rechtbank van Amsterdam.
Deel bericht
(Advertentie)
(Advertentie)