De muren tussen mbo en hbo moeten doorbroken worden voor betere doorstroom

10.10.23
Versnelde leerroutes tussen vmbo, mbo en hbo leiden tot meer studiesucces in het hbo. Daarom moet tussen deze onderwijslagen betere afstemming komen op het gebied van studenten en docenten. Mbo’ers hebben in het hbo namelijk een andere aanpak nodig dan havisten, blijkt uit onderzoek naar doorlopende leerlijnen.
Deel bericht

Welke interventies helpen het aantal langstudeerders in het hoger onderwijs te verminderen?

10.10.23
Interventies om het aantal langstudeerders in het hoger onderwijs te verminderen hebben vermoedelijk een aantal werkzame elementen. Het gaat om aandacht voor sociale en academische binding, goede aansluiting tussen de studenten en begeleiders, studenten het gevoel geven dat ze ertoe doen, en deelname aan de activiteiten verplichten.
Deel bericht

Totale studieschuld stijgt naar ruim 28 miljard euro

10.10.23
De totale studieschuld van huidige en voormalige studenten (1,6 miljoen mensen) is begin dit jaar opgelopen tot 28,2 miljard euro. Dat is een toename van 1,7 miljard euro ten opzichte van het jaar ervoor, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek.
Deel bericht
(Advertentie)
(Advertentie)