Nieuwe actie op 9 december tegen bezuinigingen hoger onderwijs

31.10.25
Na instemming van de Eerste Kamer met nieuwe onderwijsbezuinigingen kondigen AOb, FNV, WO in Actie, LSVb en Actiegroep 0.7 een protest aan op 9 december. “We moeten dit op de agenda houden,” zegt AOb-bestuurder Donald Pechler, “anders raakt Nederland op achterstand.”
Deel bericht

Kenniscoalitie vraagt miljardeninvestering in onderwijs en innovatie

31.10.25
Wetenschappelijke organisaties roepen het nieuwe kabinet op fors te investeren in onderwijs, onderzoek en innovatie. Volgens de Kenniscoalitie is dat cruciaal om startende ondernemers te steunen en duurzame groei van de kenniseconomie te stimuleren.
Deel bericht

Haatbestrijding hoort thuis in het strafrecht, niet in het onderwijs

31.10.25
De Onderwijsraad adviseert om het tegengaan van haat, discriminatie en geweld buiten de onderwijswetgeving te houden. Volgens de raad past handhaving binnen de strafrechtketen beter bij de aard van deze misdrijven en de verantwoordelijkheden van justitiële instanties.
Deel bericht
(Advertentie)
(Advertentie)