Te lang voor beeldscherm maakt kind dik en ongelukkig

23.05.14
Kinderen en jongeren staren te veel naar het beeldscherm van tv, computer of tablet. Artsen waarschuwen in het tijdschrift Medisch Contact voor de gezondheidsrisico’s van overmatig beeldschermgebruik. Kinderen kunnen er dik en ongelukkig van worden. Na maximaal twee uur moet het beeldscherm uit.
Deel bericht

itslearning wint SIIA CODiE Award 2014 voor gepersonaliseerd leren

23.05.14
ENSCHEDE - 19 mei 2014 – itslearning heeft vorige week de SIIA CODiE Award gewonnen. In de categorie ‘Beste oplossing voor gepersonaliseerd leren in het basis- en voortgezet onderwijs’ kwam itslearning als winnaar uit de bus. “De winnaars van een CODiE zijn de meest innovatieve oplossingen die op dit moment bestaan binnen het onderwijs.”
Deel bericht

Nieuwe videosite Schooltv online

23.05.14
De NTR heeft de geheel vernieuwde website van Schooltv gelanceerd: Schooltv.nl. Leerzame video’s vormen daarop de hoofdmoot, waaronder de circa vierduizend clips van de bekende Schooltv Beeldbank. Daarnaast bevat de videosite talloze fragmenten van bekende jeugdprogramma’s van de NTR, zoals Sesamstraat en Het Klokhuis.
Deel bericht

Restart, een game over ‘opnieuw beginnen in een ander land’

23.05.14
Het Nederlands Openluchtmuseum heeft voor leerlingen van de onderbouw van het voortgezet onderwijs een lesprogramma ontwikkeld rond het thema migratie. In Restart, een game over opnieuw beginnen in een ander land, ervaren zij wat migratie met je doet. De leerlingen worden aan een test onderworpen, waarbij ze binnen een vastgestelde tijd moeten bewijzen dat ze een verblijfsvergunning waardig zijn.
Deel bericht

Fiscale behandeling devices VO

23.05.14
Staatsecretaris Sander Dekker (OCW) schreef een brief aan de Tweede Kamer over de belastingregels voor scholen die apparaten zoals tablets aan leraren verstrekken.
Deel bericht
(Advertentie)
(Advertentie)