Beoordelaarseffecten, waar moet je op letten?

25.10.23
Om te zien en laten zien waar leerlingen en studenten staan in hun ontwikkeling, beoordelen we. Dit doen we aan het einde van een (leer)periode, zoals bij een proefwerk of tentamen, maar ook doorlopend in de lessen, bijvoorbeeld met formatief handelen. Bij een digitale meerkeuzetoets hoef je zelf weinig te beoordelen, maar bij een product, presentatie of open vragen is dat anders.
Deel bericht

Volwassenonderwijs geheel hersteld na corona-dip

25.10.23
Na een flinke dip in studentaantallen in coronajaar 2020 zien meerdere scholen voor het voortgezet algemeen volwassenenonderwijs (vavo) dat hun instroom dit schooljaar 2023/2024 toeneemt ten opzichte van het jaar ervoor. Door de hogere studentinstroom zitten ze weer op het ‘oude niveau’ van voor corona.
Deel bericht

Een bosje bloemen duurder maken om de renteschuld voor leningen van studenten naar 0% te zetten.

25.10.23
D66 en de SP willen die rente op studieleningen op 0% zetten en het geld wat daarvoor nodig is - een half miljard euro - ophalen met een verhoging van de BTW op bloemen. Die moet dat stijgen van het nu nog lage BTW-tarief van 9% naar 21%. Of er een meerderheid in de Tweede Kamer voor te vinden is, is nog de vraag.
Deel bericht
(Advertentie)
(Advertentie)