Ook als je vier jaar bent, kun je best nadenken over een vluchtroute voor als er thuis een brand uitbreekt.De brandweer in Drenthe timmert al enige tijd aan de weg met het project Smokey, een hond die schoolkinderen uit groep 3 tot er met 8 voorlicht over brandveiligheid.
Op basisschool De Bolster in Drunen start begin november de Partnerschapschool. In het plan van de Heusdense onderwijsinstelling Scala worden ouders een soort onderwijsassistent en geven ze hun kind les in vakken als taal en rekenen. De intensieve een-op-een begeleiding is volgens Scala goed voor de cognitieve ontwikkeling van het kind.
Prinses Laurentien is aanstaande zondag in de Efteling. De vrouw van prins Constantijn zal een verhaaltje voorlezen in het openluchttheater in het Sprookjesbos ter afsluiting van de samenwerking van Stichting Lezen & Schrijven en het attractiepark.
OLDENZAAL - Nieuw Wonderwoud in de school voor speciaal basisonderwijs De Windroos zorgt voor een uitdagende leesomgeving voor kinderen. Kunst draagt bij aan kwaliteit onderwijs. Hoe prikkel je kinderen in een tijd waarin ze door van alles en nog wat afgeleid worden om te gaan lezen? "Door een uitdagende leesomgeving te creëren"
Ouders en scholen met autistische kinderen kunnen al sinds jaar en dag voor advies terecht bij hun regionaal autismesteunpunt. Per 1 augustus 2014 is dat wellicht voorbij.
Bij basisschool Cypressenhof in Middelburg zijn alle iPads gestolen, 34 in totaal. De school heeft aangifte gedaan. De iPads zijn gestolen uit een verzegelde kast. De dieven moeten geweten hebben waar ze moesten zoeken, aldus directeur Piet Jan Reijnierse.
Op 2 oktober start een nieuwe Kinderboekenweek. De week combineert twee aspecten in het onderwijs die ook de PO-Raad hoog in het vaandel heeft staan: leesonderwijs en sport. PO-Raad vindt het belangrijk dat kinderen in het primair onderwijs goed leren lezen en de taal goed leren beheersen.
De Gouden Griffel, de jaarlijkse prijs voor het mooiste oorspronkelijk Nederlandstalige kinderboek, gaat naar Spinder van Simon van der Geest, een uitgave van Querido.
Hoewel basisscholen steeds meer tijd aan Engelse les besteden, spreken leerlingen in groep 8 die taal nu gemiddeld niet beter dan in 2006. Belangrijke reden is dat de Engelse les op de meeste scholen door de gewone leerkracht wordt gegeven. 59 procent van hen heeft echter geen Engels gehad op de pabo, blijkt uit nieuw onderzoek van toetsenontwikkelaar Cito.