25.08.12
Leerlingen in het VO kunnen kiezen uit 13 verschillende maatschappelijke stages, waaraan gewerkt is door bedrijven uit de foodsector, supermarkten, productschappen en maatschappelijke organisaties. De stages bestaan uit een kennismodule met achtergrondinformatie en een online stappenplan. Voor docenten is er een handleiding via de website beschikbaar. Alle stages nemen ongeveer 15 uur in beslag.
25.08.12
De juiste tas vinden in de overvloed aan merken en modellen is geen sinecure, maar kan zo’n eerste schooljaar maken of breken. Vooral bij meiden luistert het nauw. Twee kenners bieden hulp. Danique Hoofwijk is hoofdredacteur van de hippe websites Girlscene en Fashionscene. Jongens zijn wat makkelijker. Geef ze een Eastpak en ze zijn al gauw tevreden. De wensen van meiden zijn meer divers.
25.08.12
De financiële positie van VO-scholen is in de laatste jaren dramatisch verslechterd. In de periode 2008 tot en met 2010 is sprake van een gemiddelde rentabiliteitsdaling van zo’n 2%. De VO-sector als geheel zou een financiële buffer van ruim 400 miljoen euro moeten hebben. In werkelijkheid is deze buffer min 23 miljoen euro.