De AI Act: wat kunnen scholen verwachten van deze nieuwe wet?

02.07.23
Artificial intelligence ontwikkelt zich in razend tempo en heeft de potentie om grote veranderingen teweeg te brengen in onze maatschappij. Het gebruik van kunstmatige intelligentie biedt heel veel mogelijkheden maar roept ook vragen op, bijvoorbeeld met betrekking tot veiligheid, ethiek en privacy.
Deel bericht

Islamitisch onderwijs in Amsterdam: maakt nieuwe school einde aan jarenlange discussie?

02.07.23
Het Fiducie College moet over twee jaar de nieuwe islamitische middelbare school in de stad worden, maar dat gaat niet zonder slag of stoot. Het islamitisch onderwijs kent een veelbesproken voorgeschiedenis in de stad. Al twee keer startte in Amsterdam een islamitische middelbare school. De een moest sluiten door te slecht onderwijs, de ander is nog open maar staat onder streng toezicht.
Deel bericht

De mammoet komt terug! Hiep, hiep, hoera?

02.07.23
Over vier jaar loopt de mammoet weer op aarde rond, als we het bedrijf Colossal moeten geloven. Het is bezig om met DNA uit bevroren mammoeten de diersoort terug te brengen. Tegenover dit optimisme staan echter grote zorgen om onvoorziene gevolgen van het ‘terugbrengen’ van de mammoet.
Deel bericht
(Advertentie)
(Advertentie)