Met maatwerkafspraken tussen bonden en besturen is de doorstroom van leraren in het voortgezet onderwijs naar de hoogste salarisschaal LD weer vlotgetrokken. Jarenlang bleef dat hangen rond de 20 procent. Afgelopen schooljaar is dat opgelopen naar 27 procent. In het basisonderwijs stagneert de doorstroom.
Deze week lanceerde Jack Nowee weer enkele nieuwe minipaden. Deze keer over gieren, bijen en egels. Een minipad is een kort en relatief eenvoudig webpad en is geschikt voor eind groep 4, 5 en 6.
Joop van den Ende gaat een tv-show op zaterdagavond maken die draait om schoolklassen die muziek maken. Het is een van de initiatieven van de beweging Meer muziek in de klas,
Hoe vaak gebeurt het niet dat leerlingen tijdens een klassikale uitleg maar een beetje tekeningetjes zitten te maken? Of misschien betrap je jezelf er wel op dat je zit te ‘doodlen’ tijdens een vergadering. Wat blijkt? Dat tekenen terwijl je luistert, is zo slecht nog niet!
Zeer zwakke scholen hebben vanaf het schooljaar 2015-2016 nog maar één jaar de tijd zich te verbeteren naar ten minste ‘zwak’. Deze strengere aanpak moet ervoor zorgen dat de onderwijskwaliteit sneller op orde is en leerlingen weer onderwijs van voldoende niveau krijgen.