Afgestudeerde pabo'ers die buiten het onderwijs gaan werken, doen dat vooral in de sectoren handel, vervoer, horeca en zakelijke dienstverlening. Dat meldt minister Wiersma.
Een projectteam onder leiding van Emmy Vrieling-Teunter van de Open Universiteit gaat een interactieve tool ontwikkelen voor pabo-opleiders die hen helpt om op de pabo netwerkleren te begeleiden. De tool maakt richtlijnen rond netwerkleren uit eerder onderzoek direct toegankelijk en toepasbaar bij het werken met studenten in netwerken.
Het is bijzonder hoe snel abstracte termen als ‘AI’, ‘blockchain’ of ‘cloud computing’ deel van ons dagelijks taalgebruik zijn geworden. Toch blijven ze verrassend moeilijk te verbeelden. We hebben het over concepten en dus blijven de beelden ook conceptueel. Dat wordt problematisch als de vraag naar die beelden groot is.
De Commissie Doelmatigheid Hoger Onderwijs, het orgaan dat aanvragen voor nieuwe opleidingen beoordeelt, zou graag tegemoetkomen aan de politieke wens om verengelsing tegen te gaan. De commissie staat echter met gebonden handen: instellingen kunnen nu zonder tussenkomst van de CDHO zelf een initieel Nederlandstalige opleiding aanbieden in het Engels.
Gamebedrijven maken steeds vaker controllers voor mensen met een beperking. Kinderen kunnen zo makkelijker gamen. Zo'n speciale controller heeft bijvoorbeeld extra grote knoppen. Om dit onder de aandacht te brengen is er in Arnhem een gametoernooi.
Leraren die werken op scholen in Den Haag Zuidwest kunnen voorrang krijgen op een huurwoning in de stad. Drie woningcorporaties hebben hiervoor in totaal vijftien woningen beschikbaar gesteld. Het gaat om een proef van een jaar.
Onlangs was er ophef over het aanpassen van teksten in bijvoorbeeld de boeken van Roald Dahl. Uitgeverijen blijken gebruik te maken van zogenaamde ‘sensitivity readers’ om teksten te screenen op inhoud die mogelijk mensen of groepen mensen kwetst. Wat doet een sensitivity reader eigenlijk? Maakt Malmberg hier ook gebruik van? Hoe kan zo’n screening bijdragen aan de kwaliteit van het lesmateriaal?
Openbare scholen kunnen zelf bepalen of ze wel of geen gebedsruimte willen inrichten. Dat is niet in strijd met de wet en er komen ook geen extra regels voor, zegt minister Dennis Wiersma. Sommige scholen weigeren een gebedsruimte als daar om wordt gevraagd.
Iedereen die leraar wil worden moet een flexibel, gepersonaliseerd traject kunnen volgen dat aansluit bij de eigen ervaring. Leerwegonafhankelijk opleiden levert misschien meer leraren op, maar ook betere?